Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
26.04.2021
Adam Smoter podwójnym złotym medalistą IMW młodzików Adam SMOTER wywalczył dwa złote medale Indywidualnych Mistrzostw Województwa Młodzików - w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej w parze z Aleksem PAKUŁĄ. Złoto w singlu młodziczek zdobyła Milena MIRECKA (wszyscy z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Złote medale w grze podwójnej młodziczek powędrowały do pary MUKS Start Nadarzyn - Blanki KUSIŃSKIEJ i Aleksandry OSKIERY. W mistrzostwach połączonych z eliminacjami do Indywidualnych Mistrzostw Polski wystartowało 81 uczestników, najwięcej od sezonu 2014/2015. Zawody rozegrano w nowoczesnej hali OSiR Jabłonna w Chotomowie, gdzie MOZTS gościł ze swoimi rozgrywkami po raz pierwszy w historii związku.

26.04.2021
Czubakowska i Gawlas mistrzami województwa juniorów Julia CZUBAKOWSKA (MUKS Start Nadarzyn) i Michał GAWLAS (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zdobyli złote medale Indywidualnych Mistrzostw Województwa w grze pojedynczej kategorii JUNIOR. W grze podwójnej ze złota cieszyli się Daria DURALAK i Kinga TEODORCZUK (obie Start Nadarzyn) oraz Jan ADAMIAK (KS Spójnia Warszawa) i Karol MATYJEK (Start Nadarzyn). W zawodach rozegranych w hali OSiR Jabłonna w Chotomowie zagrało 44 uczestników kategorii junior.

26.04.2021
W młodzikach Rebel i Bogoria drużynowymi mistrzami województwa Zespoły młodziczek STS REBEL Gmina Łaskarzew i młodzików KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki zdobyły złote medale Drużynowych Mistrzostw Województwa Młodzików 2021! Awans do Mistrzostw Polski Młodzików wywalczyły drużyny MUKS START Nadarzyn (dziewczęta) i KS SPÓJNIA Warszawa (chłopcy). Zawody pod patronatem Prezydenta Radomia rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu.

26.04.2021
Złoto drużynówek juniorów dla Startu i Bogorii Wśród juniorek MUKS START Nadarzyn i w juniorach KS BOGORIA II Grodzisk Mazowiecki okazały się najlepszymi zespołami Drużynowych Mistrzostw Województwa Juniorów. Awans do Drużynowych Mistrzostw Polski wywalczyły drugi zespół KS START Nadarzyn (juniorki) i UKS RETURN Piaseczno (juniorzy). Zawody pod patronatem Prezydenta Radomia rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu.

14.03.2021
Medaliści IMW 2021 kategorii Senior wyłonieni! Tenisiści stołowi KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki zdominowali turnieje mężczyzn Indywidualnych Mistrzostw Województwa zostawiając tylko jedno miejsce na podium swoim rywalom. Wśród kobiet tylko nieco mniej okazale wypadły zawodniczki MUKS Start Nadarzyn. Tytuły mistrzowskie 2021 zdobyli Paulina KRZYSIEK (Start Nadarzyn) i Miłosz REDZIMSKI (Bogoria) w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej Julia CZUBAKOWSKA z Mają PAWŁOWSKĄ (obie Start Nadarzyn) i Miłosz REDZIMSKI z Patrykiem PYŚKIEM (Bogoria). Zawody gościły w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Awans do 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski (26-28 marca, Arłamów) wywalczyli w Nowym Dworze Mazowieckim Martyna LIS i Miłosz REDZIMSKI (oboje z Bogorii).

12.03.2021
Nadarzyn i Budki Piaseckie w finale Pucharu Polski MOZTS MUKS START SPALONA MLECZARNIA Nadarzyn oraz ULKS TĘCZA Budki Piaseckie zmierzą się w tegorocznym finale Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Oba zespoły wygrały bardzo zacięte do ostatniej piłeczki mecze półfinałowe. Nadarzyn z KTS NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki a Tęcza z obrońcą trofeum COCCINE GKTS Wiązowna.

01.03.2021
Znamy półfinalistów Pucharu Polski na szczeblu MOZTS COCCINE GKTS Wiązowna jako ostatni zespół zapewnił sobie prawo gry w półfinałach Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu MOZTS. Obrońcy trofeum pokonali w ćwierćfinale Budowlanych z Góry Kalwarii. W półfinale dojdzie do powtórki zeszłorocznego finału, gdyż na drodze Wiązownie stanął zespół ULKS Tęcza Budki Piaseckie. W drugim półfinale zmierzą się MUKS START Spalona Mleczarnia i KTS NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.

21.02.2021
Mazowiecki DPP wznowiony! Ćwierćfinałowym meczem pomiędzy ŁKTS Profilter Łochów a KTS NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki wznowione zostały rozgrywki Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu MOZTS. Przerwa spowodowana była ograniczeniami pandemicznymi. W weekend wyłonieni zostali kolejni półfinaliści.

21.02.2021
Nagrody dla Mazowszan na II GP Polski Seniorów W zakończonym w niedzielę II Grand Prix Polski Seniorów zagrało 66 zawodniczek i zawodników z województwa mazowieckiego. Najlepsi z nich otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 500 zł ufundowane przez Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, współorganizatora zawodów rozegranych w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, głównego organizatora.

18.02.2021
Szansa na sukces - nowa pozycja o tenisie stołowym "Szansa na sukces" to nowa pozycja książkowa poświęcona tenisowi stołowemu. Autor, Tadeusz Klimkowski, proponuje poszukującym różnych dróg do sukcesu sportowego, nową wizję zawierającą inne niż dotychczas podejście do treningu. Książka jest do nabycia w sklepach Aga Sport, Gasport i Modest oraz w księgarni przy AWF w Warszawie. Będzie również możliwość zakupienia pozycji podczas rozpoczynającego się w piątek II Grand Prix Polski Seniorów w Nowym Dworze Mazowieckim.

28.12.2020
Informacja z 18. Posiedzenia Zarządu MOZTS, 22 grudnia W dniu 22 grudnia 2020 r. w Warszawie odbyło się 18. Posiedzenie Zarządu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego kadencji 2016-2020. Zebrani podjęli 13 uchwał.

19.12.2020
Budowlani, Transluk i Profilter w ćwierćfinałach DPP UKS Budowlani Góra Kalwaria, Transluk SRS Łomna oraz ŁKTS Profilter Łochów wywalczyły awans do ćwierćfinałów Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Na zwycięzców meczów pierwszej rundy czekały zespoły Coccine GKTS Wiązowna, MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn oraz KTS NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W czwartym ćwierćfinale zmierzą się ULKS Tęcza Budki Piasecki i MUKS Beinteractive Gąbin.

15.12.2020
Inauguracja Pucharu Polski na szczeblu MOZTS w Ostrołęce! Meczem pomiędzy zespołami mężczyzn UKS MAG Ostrołeka i TRANSLUK SRS Łomna rozpoczną się rozgrywki Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w sezonie 2020/2021. Klub z Ostrołęki powraca w tym roku do grona członków MOZTS. SRS Łomna uzyskał już prawo awansu do wyższego szczebla tych rozgrywek, ale wśród kobiet. Do DPP w województwie mazowieckim zgłosił się tylko jeden zespół żeński i aż 11 zespołów męskich, najwięcej od sezonu 2014/2015, kiedy w rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn mężczyzn. Trofeum broni GKTS Wiązowna, zdobywca DPP na szeblu MOZTS w trzech poprzednich sezonach.

14.12.2020
Mikołajkowy Turniej o Puchar COCCINE 2020 rozegrany! W sobotę 12 grudnia w hali Szkoły Podstawowej w Wiązownie odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Coccinè. Dzięki współpracy z firmą Dakoma - marka Coccinè, klub z Wiązowny miał po raz drugi możliwość zorganizować tego typu imprezę dla dzieci i dorosłych. Organizatorzy serdecznie dzięują pani Monice Orlińskiej - prezesowi firmy Dakoma za ufundowanie nagród rzeczowych dla zawodników oraz za coroczne wsparcie Gminnego Klubu Tenisa Stołowego Wiązowna.

14.12.2020
Bogoria trzeci raz z rzędu w Ćwierćfinałach Ligi Mistrzów Tenisiści stołowi Bogorii trzeci rok z rzędu znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn klubowych w Europie. W decydującym o awansie z grupy A spotkaniu grodziszczanie pokonali 3:2 niemiecki zespół Post SV Muhlhausen. Turniej ćwierćfinałowy zostanie rozegrany we wtorek w Dusseldorfie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>