Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Blanka i Jakub najlepsi w I GP Mazowsza Kadetów

Blanka KUSIŃSKA (MUKS Start Nadarzyn) i Jakub DOBOSZ (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki) zwyciężyli w turniejach I Grand Prix Mazowsza Kadetów. Wraz z rozgrywanym równolegle I GPM Skrzatów w zawodach wystartowało 129 uczestników, co gdyby nie rekord frekwencji (156) ustanowiony dzień wcześniej przez żaków i juniorów, byłoby największą liczbą uczestników turnieju MOZTS od jesieni 2017 roku (II WTK żak i junior, Wyszogród). Zawody rozegrano w bardzo przyjaznej dla tenisa stołowego hali OSiR Jabłonna w Chotomowie.
27.09.2021
Rafał Wereszczaka
Źródło: Wydział Rozgrywek MOZTS
Blanka KUSIŃSKA (MUKS Start Nadarzyn) i Jakub DOBOSZ (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki) zwyciężyli w turniejach I Grand Prix Mazowsza Kadetów. Wraz z rozgrywanym równolegle I GPM Skrzatów w zawodach wystartowało 129 uczestników, co gdyby nie rekord frekwencji (156) ustanowiony dzień wcześniej przez żaków i juniorów, byłoby największą liczbą uczestników turnieju MOZTS od jesieni 2017 roku (II WTK żak i junior, Wyszogród). Zawody rozegrano w bardzo przyjaznej dla tenisa stołowego hali OSiR Jabłonna w Chotomowie.


Podczas ceremonii otwarcia zawodów Marek ZALEWSKI, Prezes Zarządu MOZTS, wybrany dzień wcześniej po raz drugi z rzędu do Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, wręczył pamiątkową statuetkę Jakubowi DOBOSZOWI, najlepszemu zawodnikowi Mazowieckiego Rankingu Żaków sezonu 2020/2021. 

Zawody były okazją do wręczenia brązowej odznaki "Zasłużony dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego" pani Beacie KOWALSKIEJ, Prezes klubu LKS Lotos Jabłonna oraz medalu "PZTS - od 90-ciu lat w grze" panu Grzegorzowi LEWANDOWSKIEMU, sędziemu związkowemu z Płońska, czynnemu zawodnikowi.

Ceremonię dekoracji najlepszych poprowadzili Armin TOMALA - Skarbnik (Wiceprezes ds. finansowych MOZTS) oraz sędzia główny zawodów Grzegorz LEWANDOWSKI.



Pierwsze czwórki zawodów:

KADETKI

1. KUSIŃSKA Blanka (MUKS START Nadarzyn)
2. ZATYKA Magdalena (STS REBEL Łaskarzew)
3. LASKOWSKA Emilka (CIA Łaskarzew)
4. MAJCHRZAK Małgorzata (KS SPÓJNIA Warszawa)


KADECI

1. DOBOSZ Jakub 2010 KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 60 00229
2. MURASICKI Igor 2007 IKRTS Józefów 57 08256
3. BUDZICH Dawid 2007 UATS Batimex Pruszków 54 08234
4. SAWECKI Michał 2007 KS SPÓJNIA Warszawa


Do pobrania:

I GPM KADETEK 2021

I GPM KADETÓW 2021







Aktualności

Wspierają nas
Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Miasto st. Warszawa
Szkolny Związek Sportowy
Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego