Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Blisko 100 uczestników turnieju dla amatorów w Grodzisku

W sobotę w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim, zainaugurowano sezon turniejem amatorskim. Pięć kategorii zgromadziło na starcie blisko 100 uczestników.
11.09.2018
Rafał Wereszczaka
Źródło: KS Bogoria Grodzisk Maz.

Była to kolejna edycja turnieju, który zawsze odbywa się zawsze na początku września. Ponownie jak w poprzednich latach uczestników turnieju odwiedził zawodnik pierwszej drużyny Bogorii. Tym razem w hali przy Westfala pojawił się wicemistrz Polski w singlu Marek Badowski. Marek przez blisko godzinę grał z wszystkimi chętnymi uczestnikami turnieju.

Najwięcej uczestników turnieju zgromadziła na starcie kategoria Open. W niej wystąpiło 38 zawodników. Co ciekawe było wiele zawodników spoza województwa mazowieckiego. We wspomnianej kategorii Open triumfował Michał Kwaśniewski, który po pasjonującym boju pokonał 3:2 Jacka Szachnowskiego. Obaj zawodnicy na co dzień występują w drużynach drugoligowych. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Caban.

W kategorii Amatorów w finale spotkało się dwóch zawodników z Łodzi. W bratobójczym pojedynku Piotr Wroński 3:0 pokonał Przemysława Przesmyckiego. Brązowy medal w tej kategorii zdobył Grzegorz Pławski.

W kategorii Pań triumfowała Oliwia Zawiasa z Sieradza, która w pokonanym polu zostawiła Justynę Przastek oraz Agnieszkę Ruszczyk. W najmłodszych kategoriach Akademii i Szkół Podstawowych dwukrotnie zwyciężyła Zosia Śliwka, która w finałach dwa razy pokonała Marcina Zielińskiego. Na najniższym stopniu podium w kategorii Szkół Podstawowych stanął Wiktor Szczygieł, zaś w kategorii Akademii Jakub Dobosz. Specjalne podziękowania za pyszny poczęstunek dla Carrefour w Grodzisku Mazowieckim oraz firmie BiMM, która finansowo wsparła nasz turniej.

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Urzędu Marszałkowskiego.