Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Podsumowanie Turnieju Charytatywnego dla Olka

Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego mający na celu wsparcie w chorobie Olka Gratunika zakończył się powodzeniem. Organizatorzy bezpośrednio po turnieju przekazali na ręce jego mamy kwotę 1270 zł. To był dzień pełen tenisowych emocji w HOLI Gym & Fitness w Nowym Dworze Mazowieckim - podsumowują pomysłodawcy projektu.
06.06.2018
Rafał Wereszczaka
Źródło: KS ATS Nowy Dwór Mazowiecki
Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego mający na celu wsparcie w chorobie Olka Gratunika zakończył się powodzeniem. Organizatorzy bezpośrednio po turnieju przekazali na ręce jego mamy kwotę 1270 zł. To był dzień pełen tenisowych emocji w HOLI Gym & Fitness w Nowym Dworze Mazowieckim - podsumowują pomysłodawcy projektu.


Zaczęliśmy już od godziny 9:00, kiedy to do stołów podeszli zawodnicy urodzeni w latach 2003-2006 oraz 2007 i młodsi. W pierwszej kategorii do zawodów zgłosiło się 13 zawodników, w drugiej - pięciu. Organizatorzy przygotowali nagrodę dla najmłodszego uczestnika turnieju, którym był Piotr Rakowski urodzony w 2009 roku. Adekwatnie nagrodzony został również najbardziej "dojrzały" zawodnik: Tadeusz Kręźlewicz urodzony w 1960 roku. To pokazuje, że tenis stołowy to dyscyplina DLA KAŻDEGO, bez żadnych ograniczeń.

Na starcie kategorii Open stanęło 29 zawodników. Rywalizacja toczyła się w systemie do dwóch przegranych, a na stołach mogliśmy dostrzec walkę do ostatniej piłki. W tej kategorii najlepszą okazała się Agata Zakrzewska, która w finale pokonała 3:2 Marcina Kaznowskiego.

Podczas turnieju odbyła się licytacja dwóch koszulek. I tak, koszulkę "Natalia Partyka" za 110 zł wylicytował Janek Błachnik z tatą, natomiast koszulkę "Paweł Fertikowski" wylicytował Łukasz Chrustowski z tatą za 250 zł. Dziękujemy!

Podziękowania należą się wielu osobom, przede wszystkim tym, którzy zdecydowali się przyjechać i spędzić dzień w atmosferze sportowej rywalizacji. Z tego miejsca dziękujemy SRS ŁOMNA - Tenis Stołowy za tak liczne stawienie się na turnieju. Mimo, że reprezentanci tego klubu trafiali na siebie i wzajemnie się eliminowali, to cały czas z uśmiechem na twarzy i pełnym zaangażowaniem brnęli od początku aż do końca zmagań. Miłą niespodzianką okazał się przyjazd zespołu UKS Dojlidy Białystok i to właśnie zawodnicy tego klub zdominowali najmłodsze kategorie, zdobywając większość nagród.

Przez cały dzień były z nami Torty Prawdziwe, które ufundowały pyszny słodki poczęstunek oraz niesamowity tort.

Nagrody dla najlepszych zawodników wręczył Marcin Ozdarski radny powiatu nowodworskiego, który wraz z Agnieszką Kowalską, radną Nowego Dworu Mazowieckiego, wsparł finansowo turniej.

Cukiernia Duet zapewniła wodę dla wszystkich zawodników.

Firma Modest - sprzęt do tenisa stołowego oraz przekazała rabaty na zakupy dla każdego uczestnika zawodów, fundując także upominki.

Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach przekazał gadżety, które otrzymały najlepsze zawodniczki w każdej z kategorii.

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki pomógł w sprawach organizacyjnych oraz przekazał gadżety, aby uczestnicy zapamiętali miasto i jeszcze wielokrotnie tu wracali.

Patronem medialnym był portal NoToSport, na którym wkrótce ukażą się relacje z zawodów.

Kolejne podziękowania organizatorzy składają Damianowi Szymańskiemu za udostępnienie oraz przekazanie nagród rzeczowych.

Turniej wspomogła praca dwóch fantastycznych wolontariuszek - Agaty Piekut oraz Magdy Kozłowskiej.

Wyniki:
Kategoria - rocznik 2007 i młodsi:
1. Piszczatowski Łukasz
2. Kłosiński Filip
3. Janik Maciej
4. Szczegielniak Olaf

Kategoria - roczniki 2003-2006:

1. Michalski Piotr
2. Gryk Konrad
3. Patejczuk Szymon
4. Buraczewski Dominik

Kategoria - Open:
1. Zakrzewska Agata
2. Kaznowski Marcin
3. Kłosiński Adam
4. Michalski Piotr

Aktualności

Wspierają nas
Butterfly
Miasto st. Warszawa
Ministerstwo Sportu i Rekreacji
Szkolny Związek Sportowy
Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego