Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Premierowe zwycięstwo KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki w Lidze Mistrzów

W meczu 3. kolejki gr. D Ligi Mistrzów Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozgromiła francuskie GV Hennebont 3:0. To pierwsze zwycięstwo mistrzów Polski w rozgrywkach.
fot. Marcin Masalski
12.10.2014
Agata Biesaga
Źródło: informacja prasowa
W meczu 3. kolejki gr. D Ligi Mistrzów Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki rozgromiła francuskie GV Hennebont 3:0. To pierwsze zwycięstwo mistrzów Polski w rozgrywkach.


Po jednym punkcie dla triumfatorów wywalczyli Oh Sang Eun, Daniel Górak i Paweł Fertikowski. Dwaj ostatni odnieśli swoje pierwsze wygrane w rozgrywkach. Dla takich momentów warto żyć. Zagrałem dzisiaj bardzo konsekwentnie, od pierwszej do ostatniej piłki. Pokazaliśmy, że jesteśmy nieprzewidywalni i że po dwóch wcześniejszych porażkach nie można nas skreślać - powiedział Fertikowski, który zakończył spotkanie wygraną 3:0 z Dmitrijem Prokopcowem.

Mistrzów Polski na 1:0 wyprowadził Oh, który pokonał kolegę z reprezentacji Korei Południowej Cho Eon Rae 3:0. Wynik podwyższył Daniel Górak, triumfując z byłym medalistą mistrzostw świata i Europy juniorów Quentinem Robinot 3:2. W pamięci kibiców pozostanie akcja z piątego seta, w której po długiej, kontratopspinowej wymianie Polak zdobył siódmy punkt.

Ta akcja zdecydowała o moim zwycięstwie, ponieważ po niej odskoczyłem przeciwnikowi na kilka punktów. Cieszę się, że wytrzymałem psychicznie, bo prowadziłem 2:0 w setach, a zrobiło się 2:2. Zagrała cała drużyna, a poziom całej trójki był wyrównany - przyznał gracz, który przed dwoma dniami skończył 31 lat.

Mistrzowie Polski odnieśli pierwsze zwycięstwo w gr. D Ligi Mistrzów i mają na koncie cztery punkty. Przed nimi seria rewanżowych gier, w których oprócz Hennebont zmierzą się z austriackim Walter Wels i niemiecką Borussią Duesseldorf. Podopieczni Tomasza Redzimskiego występują w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie piąty raz w historii.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - GV Hennebont 3:0
Oh Sang Eun - Cho Eon Rae 3:0 (11:9, 11:7, 11:7)
Daniel Górak - Quentin Robinot 3:2 (11:5, 12:10, 7:11, 4:11, 11:9)
Paweł Fertikowski - Dmitrij Prokopcow 3:0 (11:9, 11:7, 11:9)

Aktualności

Wspierają nas
Butterfly
Miasto st. Warszawa
Ministerstwo Sportu i Rekreacji
Szkolny Związek Sportowy
Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego