Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Relacja z GP Nowego Dworu Mazowieckiego (7 marca)

W sobotę 7 marca odbył się drugi turniej z serii Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego, w którym zawodniczki i zawodnicy zbierali punkty w walce o zakwalifikowanie się do wielkiego TOP 16, który odbędzie się w czerwcu.
18.03.2020
Rafał Wereszczaka
Źródło: KTS Nowy Dwór Mazowiecki
W sobotę 7 marca odbył się drugi turniej z serii Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego, w którym zawodniczki i zawodnicy zbierali punkty w walce o zakwalifikowanie się do wielkiego TOP 16, który odbędzie się w czerwcu.


Zmagania rozpoczęto od kategorii młodzieżowych. W finale turnieju młodzików zmierzyli się Maksymilian Milewski oraz Jan Stachowiak i to ten pierwszy okazał się lepszy, zwyciężając 3:0. Organizatorów cieszą coraz lepsze wyniki reprezentantów KTS-u, gdzie Eryk Drobotowski zakończył zawody tuż za podium na czwartej pozycji.

W finale kategorii kadet+junior zdecydowany faworyt, reprezentant zespołu rezerw KS Dekorglass Działdowo - Mateusz Rutkowski, pokonał 3:0 Jana Królaka reprezentującego klub SRS Łomna. 

Tuż przed południem do stołów stanęli zawodnicy mierzący się w grze podwójnej oraz w kategorii weteran (powyżej 40. roku życia) . Tym razem zameldowały się 22 pary deblowe, gdzie faworytami byli zawodnicy pierwszej drużyny nowodworskiego KTS-u. Znakomite zawody rozegrali jednak przyjezdni z drugoligowego MUKS Beinteractive Gąbin - Andrzej Wawrzyniak oraz Michał Buła, którzy pokonali zarówno parę Draczka/Kleczkowski oraz w finale Wasiak/Stępiński i stanęli na najwyższym stopniu podium.

W kategorii weteranów drugi raz z rzędu niepokonany okazał się Włodzimierz Brylak, który zainkasował 30 punktów do klasyfikacji generalnej. W finale po zaciętym spotkaniu pokonał 3:2 Mariusza Soliwodę.

Na sam koniec rywalizowali zawodnicy kategorii open. Frekwencja znów mocno zaskoczyła: 44 osoby rywalizowały o klasyfikacyjne punkty oraz torbę sportową, którą ufundowała firma HOLI Gym & Fitness. Po wielu godzinach znakomitej walki, gdzie każdy z osobna zostawił przy stole dużo serca, w finale spotkali się reprezentanci KTS-u - Daniel Draczka oraz Piotr Stępiński. 3:0 zwyciężył pierwszy z wymienionych i wskakując na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Trzeci turniej Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego, który miał odbyć się 4 kwietnia, z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju najprawdopodobniej zostanie przełożony. Z tego względu sędzia główny zawodów wraz z organizatorami dokona zmian w regulaminie zawodów, aby w miarę możliwości wyrównać szanse walki o kwalifikacje oraz zwycięstwo w Grand Prix Nowego Dworu Mazowieckiego w tenisie stołowym.

Wyniki/tabele pod poniższymi linkami:
Młodzik: https://tiny.pl/tbjv5
Kadet+Junior: https://tiny.pl/tbjvf
Deble: https://tiny.pl/tbjv1
Weteran (40+): https://tiny.pl/tbjvj
Open: https://tiny.pl/tbjvl
Klasyfikacja generalna po 2 turniejach: https://tiny.pl/tbjvc

Galeria zdjęć z turnieju: https://tiny.pl/tbjbb

Transmisja z meczu finałowego kategorii OPEN: https://tiny.pl/tbjb3

Organizatorzy składają podziękowania dla partnerów nowodworskiego KTS-u, następujących instytucji:

Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Miasto Nowy Dwór Mazowiecki
HOLI Gym & Fitness
Uczta Lukullusa
Zebrano Rano EKO SKLEP
TILI
Perfect House Usługi remontowo-budowlane
Modest - sprzęt do tenisa stołowego
NoToSport
Tygodnik Nowodworski
Gazeta Nowodworska

Agnieszka WOJCIESKA 
KTS NDM
(KTS NDM)

Aktualności

Wspierają nas
Butterfly
Miasto st. Warszawa
Ministerstwo Sportu
Szkolny Związek Sportowy
Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego