Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Tydzień prawdy przed Dartom Bogorią

Przed tenisistami stołowym Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki niezwykle ważny tydzień, w którym zagrają trzy spotkania, w tym dwa we własnej hali przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim. Stawką utrzymanie się w czubie LOTTO Superligi oraz przybliżenie się do awansu do ćwierćfinału elitarnej Ligi Mistrzów.
24.10.2019
Rafał Wereszczaka
Źródło: KS Bogoria Grodzisk Maz.
Przed tenisistami stołowym Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki niezwykle ważny tydzień, w którym zagrają trzy spotkania, w tym dwa we własnej hali przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim. Stawką utrzymanie się w czubie LOTTO Superligi oraz przybliżenie się do awansu do ćwierćfinału elitarnej Ligi Mistrzów.


W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 grodziszczanie rozegrają spotkanie 6. kolejki LOTTO Superligi, w którym Dartom Bogoria podejmie UKS Dojlidy Białystok. Po wtorkowej wygranej na wyjeździe z 3S Polonią Bytom podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zespół z Podlasia ma 8 punktów i plasuje się w tabeli za Bogorią na 5. miejscu.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego w ostatnich dniach i tygodniach prezentują bardzo wysoką dyspozycję. Marek Badowski w zakończonym niedawno Polish Open wywalczył drugie miejsce i pierwszy medal w zawodach międzynarodowych w gronie seniorów. W tym samym turnieju w Cetniewie Panagiotis Gionis awansował do ćwierćfinału. W ostatnim meczu Ligi Mistrzów pokonał też świetnego chińskiego zawodnika Shang Kuna. W tym samym meczu z FC Saarbrucken Pavel Sirucek nie dał szans młodemu zdolnemu Rumunowi Cristianowi Pletei. Grodziscy kibice mogą być spokojni zatem o dobrą grę gospodarzy.

Zespół Dojlid również dobrze prezentuje się w tym sezonie, a o jego sile od paru sezonów stanowi duet Wang Zeng Yi oraz Li Youngyin. Szczególnie popularny Wandżi cieszy się dużą sympatią grodziskich kibiców, gdyż przez wiele lat bronił barw Bogorii i wywalczył w jej barwach drużynowe mistrzostwo Polski. Skład uzupełniają młody Przemysław Walaszek oraz grający trener Piotr Anchim.

Jeszcze ważniejsze spotkanie zespół z Grodziska Mazowieckiego zagra w środę 30 października przeciwko Ping Pong Club Villeneuvois. Mecz ten ma bardzo duże znaczenie dla układu tabeli grupy C. Po dwóch kolejkach obie drużyny mają jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Zarówno Bogoria, jak i zespół z Francji pokonali GDCS Juncal i ulegli 1. FC Saarbrücken-Tischtennis. Awans do ćwierćfinału elitarnej Champions League wywalczą dwie drużyny, dlatego bardzo ważne by w najbliższą środę zawodnicy Bogorii odnieśli zwycięstwo.

Siłą Ping Pong Club zjest wyrównany skład w którym się znajdują Nima Alamian, Yevhen PRYSHCHEPA oraz występujący w zeszłym sezonie w Rzeszowie Vassily Lakeev. Początek tego meczu w hali sportowej przy Westfala o godzinie 18. Jak zawsze dla obecnych kibiców nie zabraknie na meczach konkursów z nagrodami, a także występów artystycznych.

Aktualności

Wspierają nas
Butterfly
Miasto st. Warszawa
Ministerstwo Sportu i Rekreacji
Szkolny Związek Sportowy
Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego