Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Wielki sukces Katarzyny Grzybowskiej i Natalii Partyki!

Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka pokonały 4:2 japońską parę Ai Fukuhara / Misako Wakamiya w ćwierćfinale prestiżowego turnieju ITTF World Tour Grand Finals, rozgrywanego w Bangkoku (z pulą nagród wynoszącą milion dolarów). O awans do finału reprezentantki Polski zagrają w sobotę rano czasu polskiego.
fot. ITTF World
11.12.2014
Agata Biesaga
Źródło: własne / pzts.pl
Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka pokonały 4:2 japońską parę Ai Fukuhara / Misako Wakamiya w ćwierćfinale prestiżowego turnieju ITTF World Tour Grand Finals, rozgrywanego w Bangkoku (z pulą nagród wynoszącą milion dolarów). O awans do finału reprezentantki Polski zagrają w sobotę rano czasu polskiego.


Już sam awans do czołowej "czwórki" imprezy podsumowującej cały rok ITTF World Tour można uznać za ogromny sukces podopiecznych trenera Michała Dziubańskiego. Polki w świetnym stylu wygrały z nie byle kim, gdyż Japonki w Bangkoku rozstawione były z numerem 2.

Mecz dla "biało-czerwonych" zaczął się dość nerwowo - już pierwsza partia zakończyła się na przewagi. Prowadząc 1:0, Polki gładko przegrały drugiego seta, a w trzecim to one uległy Japonkom 10:12. Czwarta odsłona, zapisana znów na konto Grzybowskiej i Partyki, pozwoliła wrócić do meczu.

Kluczowym momentem całego pojedynku była końcówka piątego seta, w którym Azjatki prowadziły już kilkoma punktami, a chwilę później Polki doprowadziły do remisu 10:10. Odważna gra pozwoliła Grzybowskiej i Partyce wygrać tę partię do 11, zaś w kolejnym secie Polki wypunktowały rywalki, wyraźnie zdezorientowane i zaskoczone ich dyspozycją.

Walkę o bilety do wielkiego finału Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka stoczą w sobotni poranek czasu polskiego. Za przeciwniczki będą one mieć duet Lee Ho Ching / Ng Wing Nam z Hongkongu, który w ćwierćfinale zwyciężył 4:1 wyraźnie najsłabszą parę z całej stawki, Komwong Nanthana / Sawettabut Suthasini (Tajlandia). Mecz półfinałowy zaplanowano na godz. 4:45 czasu polskiego. Transmisję "na żywo" przeprowadzi kanał internetowy itTV.

ITTF World Tour Grand Finals to nie tylko sława i prestiż, ale także ogromne pieniądze. Pula nagród w całym turnieju wynosi okrągły milion dolarów, z czego 100 tys. dolarów zarezerwowano dla kategorii gry podwójnej kobiet. Za sam udział w ćwierćfinale Polki miały zapewnione 5 tys. dolarów do podziału, a awansując na kolejne szczeble kwota ta może wzrosnąć do 10 tys. (półfinał), 20 tys. (finalista) bądź 40 tys. dolarów (zwycięzca).

Przypominamy, że Katarzyna Grzybowska jest wychowanką MKS POGOŃ Siedlce, a na co dzień zawodniczką mazowieckiego klubu Ekstraklasy Kobiet - SKTS Sochaczew. Natomiast Natalia Partyka jeszcze w zeszłym sezonie broniła w najwyższej klasie rozgrywkowej barw drużyny z Sochaczewa.

Trzymamy kciuki za polski debel w grze o finał ITTF World Tour Grand Finals!

Wyniki turnieju gry podwójnej ITTF World Tour Grand Finals kobiet:

Ćwierćfinał:
Katarzyna Grzybowska / Natalia Partyka - Ai Fukuhara / Misako Wakamiya 4:2 (12:10, 3:11, 10:12, 11:7, 13:11, 11:6)

Odnośniki zewnętrzne

1. ITTF World Tour Grand Finals - program i wyniki gier
2. ITTF World Tour Grand Finals - transmisja internetowaAktualności

Wspierają nas
Butterfly
Miasto st. Warszawa
Ministerstwo Sportu
Szkolny Związek Sportowy
Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego