Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Zaproszenie na 9. turniej GP Piaseczna, niedziela 20 maja

W najbliższą niedzielę 20 maja w Piasecznie odbędzie się dziewiąty turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Gościem specjalnym zawodów będzie wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy kategorii młodzieżowych, Piotr CHODORSKI.
16.05.2018
Rafał Wereszczaka
Źródło: UKS Return Piaseczno
W najbliższą niedzielę 20 maja w Piasecznie odbędzie się dziewiąty turniej z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Gościem specjalnym zawodów będzie wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy kategorii młodzieżowych, Piotr CHODORSKI.


W kwietniu Salę Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odwiedził czterokrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich, Piotr Grudzień. Spotkanie z tak utytułowanym zawodnikiem było ogromną frajdą dla dzieciaków, które chętnie próbowały swoich sił przy stole z mistrzem. Piotrek wziął ze sobą olimpijskie medale i zobaczenie ich z bliska powodowało ekscytacje młodych i tych starszych uczestników zawodów.

W VIII GP Piaseczna wystartowało 93 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach: dzieci, juniorów, kobiet, mężczyzn oraz open. W kategorii kobiet po raz siódmy zwyciężyła Alicja Walasek, a tuż za nią sklasyfikowana została Kamila Klich, trenująca na co dzień w Piasecznie. Kategoria dzieci tym razem padła łupem dziewczynki, Julii Balcerzak. W finale Julka wygrała z Patrykiem Dubiniakiem, który dzięki zajęciu drugiego miejsca jest w tej chwili liderem w kategorii dzieci.

W juniorach Borys Massalski w decydującym meczu pokonał Kamila Dmowskiego z GKTS Wiązowna. Reprezentant Returnu po tym zwycięstwie wskoczył na pudło w „generalce” i jest już na trzeciej pozycji. Kategoria mężczyzn pod nieobecność Rafała Suszyckiego należała do dwóch panów – Damiana Świerczka i Krystiana Marka. Z dużą przewagą doszli oni do finału, w którym lepszy okazał się Świerczek.

Nie lada niespodzianką okazał się fakt, że w kategorii open, czyli tej w której mogą grać zawodnicy występujący w profesjonalnych rozgrywkach ligowych, w finale również zagrał Świerczek z Markiem. W tyle pozostawili m.in. występujących w II lidze Kamila Sitka i Jacka Szachnowskiego. W drugim pojedynku znów triumfował Świerczek i to on został największym wygranym 8. Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym.

W kwietniu rozlosowano wyjątkową dużą liczbę nagród, a wśród nich: voucher do restauracji „Szara Eminencja”, koszulka Tomasza Lewandowskiego (Mistrz Polski 2016), koszulka Filipa Szymańskiego (ćwierćfinalista Mistrzostw Świata w Ping-Pongu), szalik drużyny Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Pamiątką po spotkaniu z gościem specjalnym była reprezentacyjna koszulka, którą wylosował pan Marek Słodkowski, a indywidualny trening z gwiazdą rozegrał Jakub Szczypek.

Już w najbliższą niedzielę 20 maja w sali GOSiR w Piasecznie odbędzie się kolejny turniej. Będzie ostatnią okazją na zdobycie punktów przed czerwcowym turniejem TOP-12, do którego awans uzyska 12 najlepszych zawodników z każdej kategorii. Tym razem do Piaseczna, jako gość specjalny zawita Piotr Chodorski. Zawodnik drużyny Spójnia Warszawa występującej w Lotto Superlidze. Chodorski to wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w kategoriach młodzieżowych. 

Turniej rozegrany zostanie w pięciu kategoriach:

Dzieci (dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze)

Juniorzy (dzieci urodzone w roku 2005 i starsze)

Kobiety (kobiety i dziewczyny)

Mężczyźni (mężczyźni powyżej 18 roku życia)

Open (wszyscy zawodnicy – także z licencją PZTS)

Kategorie Dzieci, Juniorów i Mężczyzn rozpoczynają zmagania o godzinie 10:00 – zgłoszenia do 9:30.
Kategoria Kobiet rozpoczyna turniej o godzinie 11:00 – zgłoszenia do 10:30
Kategoria Open rozpoczyna turniej o godzinie 13:00 – zgłoszenia do 12:30

Turniej odbędzie się przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie (sala GOSiR).
Turniej współfinansowany ze środków Gminy Piaseczno.


Aktualności

Wspierają nas
Butterfly
Miasto st. Warszawa
Ministerstwo Sportu i Rekreacji
Piekarnia Nadarzyn
Szkolny Związek Sportowy
Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego