Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Zaproszenie na TOP 12 GP Piaseczna, sobota 1 czerwca

UKS Return Piaseczno zaprasza 1 czerwca na turniej tenisa stołowego TOP-12 Grand Prix Piaseczna. Udział mogą w nim wziąć zawodnicy znajdujący się na czołowych dwunastu pozycjach klasyfikacji generalnej. Tego dnia rozdane zostaną także pamiątkowe koszulki dla uczestników, którzy od września wystąpili we wszystkich 9 turniejach. Turniej jest współfinansowany ze środków Gminy Piaseczno.
31.05.2019
Rafał Wereszczaka
Źródło: UKS Return Piaseczno

W sobotę 18 maja rozegrany został 9. turniej XXI edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. W zawodach udział wzięło ponad 150 uczestników, którzy rywalizowali przy stołach o jak najwyższe lokaty. Tym razem najbardziej liczną kategorią okazała się kategoria dzieci (35 uczestników), w której udział mogą wziąć wszyscy urodzeni w roku 2006 i młodsi. Duża w tym zasługa grup z Jedlińska i Wiązowny, które pokonały po kilkadziesiąt kilometrów aby sprawdzić swój poziom sportowy.

Po raz dziewiąty z rzędu najlepsza w tej kategorii okazała się Julia Balcerzak pokonując w finale Pawła Jankowskiego. W juniorach finał był wewnętrzną sprawą zawodników GKTS Wiązowna, którzy licznie odwiedzili piaseczyńską imprezę. Złoto trafiło do Adama Pląska, a srebrny medal do Pawła Leszczyńskiego. Na najniższym podium stanął lider klasyfikacji generalnej, Kamil Pyszek z Piaseczna.

Wśród wyczynowców (Dzieci-Pro) najlepszym młodym zawodnikiem okazał się Adam Smoter, a w juniorach-pro triumfował Borys Massalski. Ciekawym rezultatem okazało się rozstrzygnięcie kategorii amator, w której w finale wystąpiły dwie panie. Małgorzata Sawecka, będąca w przeszłości zawodniczką pierwszoligowej Spójni Warszawa pokonała w finale Annę Trzaskowską. Wśród pań złoty medal wywalczyła Anna Trzaskowska, a srebro trafiło na szyję Małgorzaty Zdunek.

Kategoria gier podwójnych to drugi triumf pary Klepko/Olczak, którzy pokonali parę Gwiazdowski/Kucharski, dla których było to pierwsze podium w karierze. Kategoria Open, w której udział biorą zarówno profesjonaliści jak i amatorzy stała na bardzo wysokim poziomie. Swój kolejny tytuł zdobył Jacek Szachnowski pokonując w finale pierwszoligowca Kamila Sitka. Brąz trafił do wychowanka, a obecnie trenera UKS Return, Macieja Kotarskiego.

W sobotę 1 czerwca odbędzie się turniej podsumowujący cykl zawodów Grand Prix Piaseczna 2018/2019.

Turniej TOP12 Grand Prix Piaseczna

Kiedy: 1 czerwca (sobota)

Gdzie: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. Sikorskiego 20

Kategorie:
Kobiety, Dzieci, Juniorzy, Dzieci-PRO (posiadające licencję PZTS), Juniorzy-PRO (posiadający licencję PZTS), Amatorzy - start turnieju o godzinie 9:00, zgłoszenia do godziny 8:30
Open (amatorzy + zawodnicy posiadający licencję PZTS), Gry podwójne – start turnieju o godzinie 11:00, zgłoszenia do godziny 10:30