Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
21.09.2018
Bogoria - Olimpia Unia Grudziądz, piątek 28 września Po długim wyczekiwaniu LOTTO Superliga wraca do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim. Po dwóch zwycięstwach Bogoria podejmie w piątek 28 września o godzinie 17 drużynę Olimpii Unii Grudziądz.

20.09.2018
Zmarł śp. ANTONI BOGUSŁAWSKI W piątek 21 września o godz. 11.00 na Starych Powązkach w Warszawie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe wspaniałego zawodnika i trenera tenisa stołowego śp. Antoniego BOGUSŁAWSKIEGO, który zmarł we wtorek w szpitalu w Warszawie. Popularny w ping-pongowym środowisku "Toni" wychował wiele pokoleń zawodników, trenując między innymi jeszcze w sali gimnastycznej Polonii Warszawa przy ulicy Foksal. Dokąd tylko zdrowie pozwalało uczestniczył w zawodach. Cześć Jego Pamięci!

19.09.2018
164 uczestników Grand Prix Piaseczna! Ruszyła nowa edycja Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Pierwszy z dziesięciu turniejów był wyjątkowy z kilku względów. Utworzono nowe kategorie i po raz pierwszy gościem turnieju była osoba spoza pingpongowego światka, Lotar - mistrz Polski w grze 1 na 1 w piłkę nożną oraz czołowy polski freestyler, który przed licznie zgromadzoną widownią zaprezentował swoje umiejętności. Najprawdopodobniej dzięki tym zmianom padł rekord frekwencji i do startu stanęło aż 164 uczestników.

16.09.2018
Magdalena i Konrad zwyciężyli w I GPM kategorii ŻAK Magdalena ZATYKA (ŁKS Promnik Łaskarzew) i Konrad BURAKOWSKI (UKS Return Piaseczno) wygrali turnieje I Grand Prix Mazowsza kategorii ŻAK. Oboje wywalczyli tym samym awans do I Grand Prix Polski w tej kategorii (19-21 października, Zielona Góra). Turnieje żaczek i żaków rozegrane w Wyszogrodzie zgromadziły łącznie 44 uczestników. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

16.09.2018
Julia i Patryk zwycięzcami turniejów I GPM kategorii JUNIOR Julia CZUBAKOWSKA (MLUKS Nadwiślanin Płock) oraz Patryk PYŚK (KS Bogoria Grodzisk Maz.) zwyciężyli w turniejach I Grand Prix Mazowsza kategorii JUNIOR i wywalczyli tym samym bezpośredni awans na I Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej (28-30 września, Zielona Góra). Rozegrany w Wyszogrodzie turniej zgromadził 67 uczestników kategorii junior. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

15.09.2018
I Młodzieżowy TTS o Puchar PZTS, Warszawa, 29 września Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Tenisa Stołowego zapraszają do udziału w I Młodzieżowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar PZTS. Zawody zostaną rozegrane w sobotę 29 września w Warszawie w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2A, w trzech kategoriach wiekowych: żak, młodzik i kadet. W zawodach mogą brać udział zawodnicy z licencjami PZTS oraz bez licencji. Zgłoszenia za pomocą karty zgłoszeniowej do dnia 28 września do godz. 19.00 na adres zgloszenia@mzts.pl, bądź w dniu zawodów na hali w godz. 8.30 - 9.30. Dla pierwszych stu zgłoszonych organizator zapewnia okolicznościowe koszulki. Każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek wraz z napojem. W trakcie zawodów przewidziano warsztaty - nauka zagrań serwisowych. Turniej jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

14.09.2018
Zaproszenie zespołów amatorów do MALTS 2018 Fundacja Czysty Sport zaprasza do udziału w drużynowych turniejach tenisa stołowego dla amatorów. Start w najbliższą niedzielę, 16 września, w warszawskiej hali przy ul. Solec o godzinie 10.00. Turnieje będą rozgrywane dwa razy w miesiącu, do grudnia. Łącznie przewidziane jest 8 spotkań. Drużyna powinna liczyć od trzech do pięciu osób. W poprzedniej edycji udział wzięło 10 ekip. W nowej edycji organizatorzy oczekują zwiększenia frekwencji i większej rywalizacji! Szczegóły na plakacie. Jednocześnie 29 września, pierwszymi zawodami w kategorii -24 (para deblowa nie może mieć więcej niż 24 lata), na Solcu rozpocznie się cykl sobotnich turniejów dla deblistów.

13.09.2018
GKTS Wiązowna wznawia rozgrywki Grand Prix Klub GKTS Wiązowna wznawia rozgrywki z cyklu Grand Prix po przerwie wakacyjnej. W minioną niedzielę odbył się 7. Turniej w tym roku. Zawody nadal cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Wiązowna jak tez przyjezdnych zawodników z całego Mazowsza. Do zawodów finałowych w grudniu, tzw. TOP-16 pozostały do rozegrania jeszcze 4 turnieje. Organizatorzy zachęcają do udziału w następnych zawodach, które zaplanowane są na koniec września. Szczegóły wkrótce. Cykl turniejów jest wspierany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

13.09.2018
O Puchar Burmistrza Dzielnicy Wawer, 23 września SCKiS Hals Warszawa zaprasza na turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wawer. Zawody zostaną rozegrane w niedzielę 23 września w hali sportowej przy ul. Króla Maciusia 5 w Warszawie. Udział jest bezpłatny, a dla trzech najlepszych organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe. Start - godz. 9.00 kategorie do lat 12 (rocznik 2006 i młodsi) oraz 12-18 lat (rocznik 2000 i młodsi); godz. 12.00 kategorie Open Kobiety i Open Mężczyźni, Zapisy na miejscu. Kontakt: Andrzej Szeliński, tel. 660-740-393.

11.09.2018
Blisko 100 uczestników turnieju dla amatorów w Grodzisku W sobotę w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim, zainaugurowano sezon turniejem amatorskim. Pięć kategorii zgromadziło na starcie blisko 100 uczestników.

10.09.2018
Sukces sportowy i charytatywny 4. ARTENGO IKRTS Open Nowością podczas ARTENGO IKRTS Open 4. Turnieju tenisa stołowego, rozegranego 3 września 2018 r. w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie były zawody ping-ponga. W trakcie imprezy FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ zorganizowała zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnego sportowca, Tomasza Dudka, który w 2010 r. uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi.

10.09.2018
Zaproszenie na turniej dla Patrycji, 16 września, Łomna Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu w Gminie Czosnów zaprasza na Charytatywny Turniej Tenisa Stołowego - Gramy dla Patrycji. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Czosnów Antoni Kręźlewicz. Cały dochód z turnieju zostanie przekazany na leczenie podopiecznej Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom LIVER - Patrycji Ciura.

10.09.2018
Nowa edycja GP Piaseczna, sobota 15 września Już 15 września w piaseczyńskiej sali GOSiR przy ul. Sikorskiego 20 rozpocznie się nowa edycja Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Rozgrywki skierowane są dla wszystkich chętnych niezależnie od poziomu zaawansowania. W turnieju wziąć mogą zarówno dzieci jak i dorośli. W osobnych kategoriach rywalizują amatorzy i profesjonaliści. Na wszystkich czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe lub finansowe. W zeszłym sezonie w zawodach wzięło udział łącznie prawie 350 uczestników a organizatorzy liczą na poprawę tego wyniku podczas tegorocznej edycji.

08.09.2018
Antonina i Borys zwyciężyli w I GMP kat. młodzik Antonina ZEMBOWICZ (KS Bogoria Grodzisk Maz.) i Borys MASSALSKI (UKS Return Piaseczno) wygrali I Grand Prix Mazowsza kategorii MŁODZIK, uzyskując tym samym awans do I Grand Prix Polski tej kategorii wiekowej. Zawody rozegrane w hali OSiR Targówek w Warszawie zgromadziły 72 uczestników. Turnieje są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

06.09.2018
Mistrzostwa Mazowsza Amatorów w grze deblowej Fundacja Czysty Sport zaprasza w sobotę 8 września 2018 r. do Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie/ k. Warszawy na Mistrzostwa Mazowsza AMATORÓW w tenisie stołowym w grze deblowej, w różnych kategoriach wiekowych.