Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
26.03.2018
Zaproszenie dla nauczycieli WF, instruktorów i trenerów UKS Ośrodek Usług Pedagogicznych i Socjalnych ZNP Filia w Łodzi zaprasza na II edycję konferencji: I Ty możesz zostać SuperWuefistą, która odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2018 r. w Hali Sportowej MOSiR w Łodzi, ul. ks. Skorupki 21. Celem konferencji jest uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego w szkołach poprzez wdrożenie elementów gier, zabaw ruchowych oraz ćwiczeń wykonywanych w profesjonalnych klubach sportowych. W tym roku promowaną dyscypliną jest tenis stołowy, a głównym prowadzącym Lucjan Błaszczyk - 12-krotny medalista Mistrzostw Europy Seniorów, 4-krotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, 34-krotny Mistrz Polski.

22.03.2018
Uczestnicy z mazowieckiego wysoko w Kolnie Kamil KUROWSKI z Siedlec wygrał kategorię open, a Jacek DZIĘGIELEWSKI z Warszawy był drugi w kategorii 50 plus XIV Otwartych Mistrzostw Kolna w tenisie stołowym. W turniejach rozegranych na Podlasiu wzięło udział ponad 80 uczestników. Klasyfikacja open zawiera 67 nazwisk, 50 plus -
19 a 60 plus - trzynaście.

21.03.2018
W piątek Bogoria - Morliny 23 marca (piątek) o godzinie 18 Bogoria podejmie we własnej hali zespół Morliny Ostróda. Spotkanie 18. kolejki Lotto Superligi zostanie rozegrane awansem. Zawody przeniesiono z 14 kwietnia.

21.03.2018
Zaproszenie na Finał Wojewódzki XII Memoriału A. Grubby Fundacja im. Andrzeja Grubby zaprasza na Finał Województwa Mazowieckiego XII Memoriału Andrzeja Grubby - 2018. Zawody odbędą się 27 kwietnia 2018 r (piątek) w Jeżewie koło Sierpca, początek godz. 10.00. W zawodach mogą startować trzyosobowe reprezentacje szkół składające się z dziewcząt, chłopców lub w składzie mieszanym, bez zawodników rezerwowych. Każda reprezentacja musi składać się z dwóch uczestników z rocznika 2005 lub młodszego i jednego z rocznika 2007 lub młodszego. Szczegóły w komunikacie.

20.03.2018
Dziewięćdziesięciu uczestników III Grand Prix Wiązowny Ponad 90 uczestników, mnóstwo gier oraz puchary dla najlepszych i konfetti podczas dekoracji, tak w skrócie wygląda podsumowanie turniejów III Grand Prix Wiązowny 2018. Zawody te w 2018 roku są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sport dla Wszystkich.

19.03.2018
Kasia i Fabian najlepsi w III Grand Prix Mazowsza ŻAK Katarzyna RAJKOWSKA (SLKS Olimpijczyk Jeżewo) oraz Fabian Sprzączak (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wygrali turnieje III Grand Prix Mazowsza kategorii ŻAK. Niedzielnym zawodom patronował burmistrz Sochaczewa, fundator pucharów. Nagrody rzeczowe ufundowała firma KOMPIT. Sponsorem kategorii ŻAK jest IMOLA Szkoła Jazdy. Dzięki firmie KOMPIT, pierwszy raz w historii MOZTS, zawody wojewódzkie były transmitowane w internecie.

19.03.2018
Kacper z podwójnym złotem IMW juniorów Kacper MOLIŃSKI (KS Spójnia Warszawa) został podwójnym złotym medalistą rozegranych w niedzielę w Sochaczewie Indywidualnych Mistrzostw Województwa kategorii junior - w singlu i w deblu (w parze z Janem KLEPKO). Złoto juniorek zdobyła w singlu Martyna LIS (KS Bogoria Grodzisk Maz.), złoto w deblu juniorek wywalczyły zawodniczki SKTS Sochaczew: Aleksandra PARUSZEWSKA i Aleksandra WOJTCZAK. Pierwszy raz w historii MOZTS turniej był transmitowany w internecie. Patronat zawodów objął burmistrz Sochaczewa, fundator pucharów. Nagrody rzeczowe ufundowała i transmisję internetową przeprowadziła firma KOMPIT.

18.03.2018
DMW MŁODZIK: Dwa razy Bogoria Zespoły KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki zdobyły oba złote medale Drużynowych Mistrzostw Województwa kategorii młodzik. Złoty zespół młodziczek to Zofia ŚLIWKA i Antonina ZEMBOWICZ, złoci młodzicy to Szymon WIŚNIEWSKI, Mikołaj GIEREŁO i Krzysztof STĄPOREK. Awans do Drużynowych Mistrzostw Polski wywalczyły ekipy MKS Pogoń Siedlce (Kinga TEODORCZUK, Julia ANDRUNIK) oraz KS Spójnia Warszawa (Jacek MITAS, Mateusz CYMERMAN). Zakończony w sobotę w Sochaczewie turniej odbył się pod patronatem burmistrza Sochaczewa, fundatora pucharów. Nagrody rzeczowe ufundowała firma KOMPIT.

18.03.2018
SKTS i Spójnia ze złotem DMW kategorii JUNIOR Zespoły SKTS Sochaczew (Aleksandra PARUSZEWSKA, Aleksandra WOJTCZAK) oraz KS Spójnia Warszawa (Łukasz SOKOŁOWSKI, Kacper MOLIŃSKI, Jan KLEPKO) zdobyły złote medale Drużynowych Mistrzostw Województwa kategorii JUNIOR. Awans do Drużynowych Mistrzostw w Polski wywalczyły ekipy SKTS Sochaczew i ULKS Tęcza Budki Piaseckie (Michał KOWALCZYK, Jakub KAŹMIERSKI, Błażej SKRZYPKOWSKI). Zakończonemu w sobotę turniejowi patronował burmistrz Sochaczewa, fundator pucharów. Nagrody rzeczowe ufundowała firma KOMPIT.

13.03.2018
Zaproszenie na 3. turniej Artengo IKRTS Open, Józefów, 25.03 IKRTS w Józefowie, ARTENGO by Decathlon, ICSiR w Józefowie oraz sklepy sportowe Decathlon zapraszają w niedzielę 25 marca 2018 r. do Józefowa na święto tenisa stołowego: ARTENGO IKRTS Open 3. Turniej Tenisa Stołowego.

13.03.2018
Zaproszenie na III Grand Prix Wiązowny 2018 III Turniej Grand Prix Wiązowny w Tenisie Stołowym odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 18 marca. Turnieje Grand Prix Wiązowny w 2018 roku są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu "Sport dla Wszystkich". Dzięki temu dla najlepszych sześciu zawodników w każdej kategorii przewidziane będą puchary a Turniej Top 16, który odbędzie się w grudniu będzie obfitował w nagrody dla wszystkich oraz pamiątkowe koszulki.

10.03.2018
Katarzyna i Fabian zwycięzcami III GPM kategorii SKRZAT Katarzyna RAJKOWSKA (SLKS Olimpijczyk Jeżewo) i Fabian SPRZĄCZAK (KS Bogoria Grodzisk Maz.) triumfowali w III Grand Prix Mazowsza kategorii SKRZAT. W finałach pokonali odpowiednio Emilię LASKOWSKĄ (ŁKS Promnik Łaskarzew) i Patryka BURAKOWSKIEGO (UKS Return Piaseczno). W turnieju rozegranym w Nadarzynie wzięło udział dwadzieścioro skrzatek i skrzatów. Sponsorem kategorii SKRZAT jest Piekarnia Nadarzyn.

10.03.2018
Daria i Tomasz zwyciężyli w III GPM kategorii KADET Daria DURALAK (IKTS Broń Radom) i Tomasz TRZASKOWSKI (GLKS Nadarzyn) wygrali turnieje III Grand Prix Mazowsza kategorii KADET. Wraz z finalistami zawodów, Julią CZUBAKOWSKĄ (MLUKS Nadwiślanin Płock) i Wojciechem GABLEREM (UKS MOSiR Basket Sochaczew), wywalczyli w ten sposób bezpośredni awans do III Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów (23-25 marca, Drzonków, woj. lubuskie). W zawodach rozegranych w Nadarzynie wzięło udział siedemdziesięcioro sześcioro kadetek i kadetów.

08.03.2018
GKTS Wiązowna zdobywcą mazowieckiego DPP W tegorocznym finale rozgrywek Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego zespół GKTS Wiązowna pokonał 4:2 ULKS Tęcza Budki Piaseckie i cenne trofeum pojechało do Wiązowny. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Maciej CHOJNICKI, Michał MURAWSKI i Kamil SITEK.

05.03.2018
Zaproszenie na Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Warmińsko-Mazurski Związek Tenisa Stołowego, Burmistrz Miasta Ostróda oraz Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji zapraszają do udziału w Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur Juniorów i Kadetów w Tenisie Stołowym Ostróda, 13-15 kwietnia 2018 r. Jak zapowiadają organizatorzy zawody rozegrane zostaną z udziałem zawodników z Chin z Ośrodka Szkoleniowego Shandong. Pula nagród: 4000 USD. Wpisowe do zawodów 40 zł. Szczegóły w komunikatach organizacyjnych.