Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
24.07.2017
Pięć klubów MOZTS w najwyższych ligach W sezonie 2017/2018 pięć klubów zrzeszonych w Mazowieckim Okręgowym Związku Tenisa Stołowego rywalizować będzie w najwyższych klasach rozgrywkowych - Ekstraklasie kobiet i Lotto Superlidze mężczyzn. Wydział Rozgrywek PZTS opublikował składy drużyn po zamknięciu zgłoszeń. Zespoły pierwszoligowe na zgłoszenia mają czas do 31 lipca. Do 10 września przyjmowane są zgłoszenia do rozgrywek ligi drugiej i niższych klas rozgrywkowych MOZTS.

17.07.2017
Zaproszenie na Spójnia Open 2017 Prawdziwe święto tenisa stołowego - cieszący się coraz większym powodzeniem i renomą turniej Spójnia Open w swym czwartym wydaniu potrwa dwa dni. Klub, gospodarz imprezy, nie może zawieść, zwłaszcza, że turniej zainauguruje sezon, w którym tenisiści stołowi stołecznego klubu wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. W turnieju Spójnia Open zagrać może każdy. Początek zmagań w sobotę, 2 września. Zgłoszenia do 31 sierpnia, do godz. 21.00. Pula nagród finansowych - 7,5 tys. zł!

14.07.2017
Najlepsi zawodnicy, najlepsze kluby MOZTS sezonu 2016/2017 Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn), Paweł Fertikowski (KS Spójnia Warszawa), Paulina Krzysiek (Nadarzyn), Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce), Agata Zakrzewska (SCKiS Hals Warszawa), Maciej Kubik (KSS Andromeda Warszawa) w dwóch kategoriach - pierwszy w ogólnopolskim rankingu kadetów, Julia Więckowska (Hals), Julia Czubakowska (MLUKS Nadwiślanin Płock), pierwszy w ogólnopolskim rankingu młodzików Miłosz Redzimski, Zofia Śliwka, Krzysztof Stąporek, Milena Mirecka (wszyscy KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Mateusz Sakowicz (KS Spójnia Warszawa) to najlepsi zawodnicy Mazowieckich Rankingów w swoich kategoriach.

04.07.2017
Podsumowanie rozgrywek ligowych sezonu 2016/2017 Bogoria Grodzisk Maz. mistrzem Polski, SKTS Sochaczew i GLKS Nadarzyn tuż za podium ekstraklasy kobiet (na 4. i 5. miejscu), awans do najwyższych klas rozgrywkowych Spójni Warszawa (mężczyźni) i SCKiS Hals Warszawa (kobiety), awans Victorii Płock do I ligi mężczyzn to w skrócie najważniejsze osiągnięcia ligowe zespołów z województwa mazowieckiego. W ligach MOZTS poznaliśmy już ostatnie rozstrzygnięcie.

30.06.2017
XI Otwarte Mistrzostwa Gminy Wiązowna przeszły do historii Minęło 12 lat odkąd w Wiązownie rozegrano pierwszy na Mazowszu turniej upamiętniający świetnego tenisistę stołowego i trenera jakim był Andrzej Grubba. XI mistrzostwa rozegrano po raz kolejny w otwartej formule. Dzięki temu zawody miały rekordową frekwencję: 67 zawodników w 5 kategoriach wiekowych!

29.06.2017
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sędziów Biecz 2017 UKS Królewski Biecz, UKS Grom Szerzyny oraz Kolegium Sędziów przy Krakowskim Związku Tenisa Stołowego zapraszają do udziału w IV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Sędziów Tenisa Stołowego w Tenisie Stołowym Biecz 2017. Zawody zostaną rozegrane w Bieczu (woj. małopolskie) 8 i 9 lipca. Zgłoszenia do 5 lipca do godz. 24.00

27.06.2017
Srebrny medal Mistrzostw Polski LZS dla Pauliny Krzysiek W Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (LZS) wystartowała czteroosobowa reprezentacja województwa mazowieckiego. Paulina Krzysiek zdobyła srebrny medal w kategorii młodzieżówek, czwarte miejsca zajęli Wiktoria Ziemkiewicz w juniorkach i Filip Kostecki w młodzikach. Maksymilian Nawarski w młodzikach dotarł do ćwierćfinału, zajmując miejsce 7-8. w klasyfikacji końcowej. Wszyscy reprezentują barwy GLKS Nadarzyn.

20.06.2017
Zosia Śliwka z brązowym medalem mistrzostw Polski żaków Zosia ŚLIWKA (KS Bogoria) zdobyła brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski kategorii żak. Jednej wygranej zabrakło do podium Antoninie ZEMBOWICZ w singlu i Krzysztofowi STĄPORKOWI (oboje Bogoria) w deblu. W singlu najwyżej z chłopców z MOZTS dotarł Kacper WEIKUM (SKS 40 Warszawa).

16.06.2017
XI Otwarte Mistrzostwa Gminy Wiązowna w Tenisie Stołowym im. Andrzeja Grubby Gminny Klub Tenisa Stołowego Wiązowna pragnie serdecznie zaprosić wszystkich sympatyków oraz zawodników tenisa stołowego na XI Otwarte Mistrzostwa Gminy Wiązowna w Tenisie Stołowym im. Andrzeja Grubby. Jak co roku GKTS stara się uczcić pamięć przedwcześnie zmarłego wybitnego zawodnika i trenera Andrzeja Grubby, który dla wielu był i pozostanie idolem oraz wzorem do naśladowania.

14.06.2017
TOP 12 wieńczy Grand Prix Piaseczna 2016/2017 Turniej TOP 12 zakończył cykl zawodów Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym 2016/2017. Prawo rywalizacji miało po 12 zawodników w każdej kategorii, którzy we wcześniejszych zawodach zgromadzili największą liczbę punktów. Imprezę rozpoczęła ceremonia wręczenia okolicznościowych koszulek wszystkim uczestnikom TOP 12.

09.06.2017
ZSG W WIĄZOWNIE ZAPRASZA NA TURNIEJ 11 czerwca ZSG w Wiązownie zaprasza na Otwarte Mistrzostwa ZSG w Wiązownie w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Turnieje w trzech kategoriach (szkoła podstawowa, gimnazjum, dziewczęta) zostaną rozegrane w niedzielę 11 czerwca, początek o godz. 10.00. Dla najlepszych przewidziano nagrody i puchary. Wpisowe: 0 zł. Kontakt - nauczyciel wf Tomasz Grzybowski, tel. 501 714 664.

08.06.2017
61. Finał Mazowieckiego TTS Memoriał red. Janusza Strzałkowskiego roztrzygnięty! Dorota SASS, Adam KOSTECKI (oboje Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nadarzynie), Julia CZUBAKOWSKA, Kajetan KACHNIEWSKI (oboje MLUKS Nadwiślanin Płock), Małgorzata MIŚCIEREWICZ i Adrian PRZYBYŁA (oboje Gimnazjum nr 2 w Gostyninie) okazali się zwycięzcami swoich kategorii 61. Finału Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego Memoriale redaktora Janusza Strzałkowskiego. Zawody gościły w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Projekt współfinansuje Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego.

07.06.2017
Zaproszenie na Ogólnopolskie Grand Prix Turniejów Rodzinnych Stołeczne Centrum Kultury i Sportu Hals Warszawa zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w I edycji Ogólnopolskiego Grand Prix Turniejów Rodzinnych, która odbędzie się 11 czerwca 2017 r. w godz. 11-16 w Zespole Szkół nr 115 w Warszawie przy ul. Króla Maciusia 5. Sześć najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej z dwóch edycji turnieju, będzie mogło wystartować w turnieju MASTERS, gdzie na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Daty rozegrania drugiej edycji oraz turnieju MASTERS zostaną podane w terminie późniejszym.

07.06.2017
Znamy mistrzów Warszawy (WOM) w grach podwójnych kategorii młodzik i kadet Aleksandra KRAJEWSKA i Wiktoria SZULC (SCKiS Hals), Jan ADAMIAK i Antoni BUCHALSKI (KS Spójnia) w kategorii młodzik oraz Katarzyna TROCHIMIUK (Spójjnia) i Julia WIĘCKOWSKA (Hals), Michał ADAMKIEWICZ i Grzegorz PRASEK (UKS Pałac Młodzieży Syrena) w kategorii kadet wywalczyli tytuły Mistrzów Warszawy 2017 w grach podwójnych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji klubowej. Projekt finansuje m. st. Warszawa.

07.06.2017
W czwartek 61. Finał MTTS Memoriału red. J. Strzałkowskiego Na listach startowych najstarszego turniej na Mazowszu, obecnie Memoriału red. Janusza Strzałkowskiego, dawniej Turnieju Trybuny Mazowieckiej, Sztandaru Młodych, a potem Siedmiu Redakcji, znalazła się rekordowa w ostatnich latach liczba 71 uczestników. Start zawodów w czwartek, 8 czerwca w Gostyninie o godz. 10.00. Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.