Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
19.11.2017
Martyna i Łukasz zwycięzcami II WTK kategorii junior Martyna LIS (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Łukasz SOKOŁOWSKI (KS Spójnia Warszawa) zwyciężyli w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym kategorii junior. Tym samym wraz z finalistami zawodów, Weroniką BOŻEK (GLKS Nadarzyn) i Kacprem MOLIŃSKIM (Spójnia) wywalczyli awans do II Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów (8-10 grudnia, Ostróda, woj. warmińsko-mazurskie). Fundatorem pucharów dla pierwszych trójek zawodów było Starostwo Powiatowe w Płocku. Turniej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

18.11.2017
Katarzyna i Konrad zwycięzcami II WTK kategorii skrzat Katarzyna RAJKOWSKA (SLKS Olimpijczyk Jeżewo) oraz Konrad BURAKOWSKI okazali się najlepsi podczas II Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego kategorii żak. Przed zawodami prezes MOZTS Marek Zalewski wręczył bony podarunkowe od firmy Gasport przedstawicielom najbardziej aktywnych klubów w tej kategorii wiekowej w trwającym sezonie. Sponsorem kategorii skrzat MOZTS jest Piekarnia Nadarzyn. Turniej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

18.11.2017
Julia i Adam zwycięzcami II WTK kategorii kadet Julia CZUBAKOWSKA (MLUKS Nadwiślanin Płock) i Adam BANASIK (KS Bogoria Grodzisk Maz.) okazali się najlepsi podczas II WTK kategorii kadet. Wraz z finalistami zawodów, Zofią ŚLIWKĄ (Bogoria) i Maksymilianem NAWARSKIM (GLKS Nadarzyn), uzyskali bezpośredni awans do II Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów (24-26 listopada, Wałbrzych). Turniej współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

15.11.2017
Plejada gwiazd zjeżdża do Grodziska Mazowieckiego W 4. kolejce fazy grupowej ETTU Ligi Mistrzów, zespół Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki podejmie obrońcę tytułu Fakel Gazprom Oremburg. W drużynie z Rosji występują takie gwiazdy światowego tenisa stołowego jak Dima OVTCHAROV, Vladmimir SAMSONOV oraz Jun MIZUTANI. Mecz rozpocznie się o godz. 18.30 w piątek 24 listopada.

14.11.2017
Zaproszenie na turniej w Kazanowie, sobota, 18 listopada Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Kazanów zaprasza na turniej tenisa stołowego Szukamy Tenisowego Mistrza. Turniej otwarty zostanie rozegrany w sobotę od godziny 9.00 w trzech kategoriach: senior, weteran, amator (nie grający w lidze). Zawody finansowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł, a dla każdego uczestnika przewidziany jest poczęstunek. Więcej szczegółów na plakacie.

13.11.2017
Szymon Wiśniewski drugi w II GPP kategorii młodzik Szymon WIŚNIEWSKI z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki wywalczył drugie miejsce w II Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, zakończonym w niedzielę 12 listopada w Bilczy (woj. świętokrzyskie). Najlepszą zawodniczką MOZTS w turnieju młodziczek okazała się Zofia ŚLIWKA (Bogoria). Uprawnionych do startu w zawodach było 23 młodych zawodników z Mazowsza, z czego jedenaścioro zagrało w turniejach głównych.

12.11.2017
Krzysiek i Kusiński najlepsi w II WTK kategorii senior Paulina KRZYSIEK (GLKS Nadarzyn) i Marcin KUSIŃSKI (IKTS Broń Radom) triumfowali, odpowiednio, w turniejach kobiet i mężczyzn II Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnym kategorii senior, rozegranego w Nadarzynie. Wśród kobiet pierwsze trójki uzupełniły także nadarzynianki, kolejno Aleksandra FALARZ i Wiktoria ZIEMKIEWICZ. Drugie miejsce w turnieju mężczyzn zajął Michał MURAWSKI (GKTS Wiązowna), trzecie - Jan OLEK (UKS Victoria Płock).

31.10.2017
Wyniki IX Grand Prix Wiązowny W niedzielę 29 października w Wiązownie rozegrano IX turniej Grand Prix Wiązowny w tenisie stołowym, zawody współfinansowane z budżetu Gminy Wiązowna. Nagrody rzeczowe ufundowała firma STYLDRUK.

31.10.2017
Zaproszenie na Grand Prix Piaseczna, 4 listopada W rozegranym 22 października drugim turnieju cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym udział wzięła rekordowa liczba 125 uczestników. Gościem specjalnym zawodów była dwukrotna mistrzyni Polski seniorek, Katarzyna Grzybowska-Franc. Czas na zapowiedź następnego turnieju w Piasecznie, który zostanie rozegrany już w sobotę, 4 listopada. Gościem specjalnym będzie aktualny wicemistrz Polski, wychowanek UKS Return Piaseczno, Marek Badowski.

29.10.2017
Troje reprezentantów MOZTS na podium GPP kat. senior Troje zawodników klubów zrzeszonych w Mazowieckim Okręgowym Związku Tenisa Stołowego stanęło na podium I Grand Prix Polski kategorii senior. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Klaudia KUSIŃSKA (GLKS Nadarzyn), miejsca 3-4. zajęli Katarzyna GRZYBOWSKA-FRANC (SKTS Sochaczew) i Piotr CHODORSKI (KS Spójnia Warszawa). W zawodach wzięło udział 28 zawodniczek i zawodników z województwa mazowieckiego.

28.10.2017
Zosia i Jacek najlepsi w II WTK kategorii Młodzik Zofia ŚLIWKA (KS Bogoria Grodzisk Maz.) oraz Jacek MITAS (KS Spójnia Warszawa) zwyciężyli w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodziczek i Młodzików rozegranym w podpłońskim Siedlinie. Drugie miejsca i awans do II Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej wywalczyli Wiktoria SZULC oraz Mikołaj JUREK (oboje SCKiS Hals Warszawa). Puchary dla najlepszych trójek ufundował wójt Gminy Płońsk, a nagrody firma Zielona Architektura Kinga Plutowska. W zawodach uczestniczyło 64 dzieci z 16 klubów zrzeszonych w MOZTS.

25.10.2017
Gostynin dwa razy, Siedlin i Warszawa triumfatorami mazowieckiego finału DTU Szkoła Podstawowa nr 3 w Gostyninie w kategorii dziewcząt młodszych i chłopców starszych, GUKS Orzeł Siedlin w kategorii chłopców młodszych i SCKiS Hals Warszawa w kategorii dziewcząt starszych to triumfatorzy Finału Wojewódzkiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego, eliminacji do finału ogólnopolskiego. Drużyny te uzyskały awans do rozgrywek szczebla krajowego. Rozegrany w środę w Jeżewie turniej, w dwóch kategoriach wiekowych zgromadził 14 zespołów.

24.10.2017
IX Grand Prix Wiązowny, niedziela 29 października GKTS Wiązowna zaprasza na IX Grand Prix Wiązowny w Tenisie Stołowym 2017. Zawody odbędą się 29 października (niedziela) w Hali ZS-G w Wiązownie, ul. Kościelna 20. Kategorie: szkoła podstawowa, dziewczęta, gimnazjum/szkoła średnia, amator, open. Zapisy w dniu zawodów przed rozpoczęciem poszczególnych kategorii lub telefonicznie. Szczegóły na plakacie.

22.10.2017
Agata druga w Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów W zakończonym w niedzielę w Brzegu Dolnym I Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów drugie miejsce wśród dziewcząt wywalczyła Agata ZAKRZEWSKA z SCKiS Hals Warszawa. 18. miejsce zajął najlepszy z mazowieckich juniorów Jakub MISZKURKA (Hals). Kluby MOZTS reprezentowały łącznie 24 osoby, które zagrały w turniejach głównych i eliminacyjnych.

20.10.2017
Zaproszenie na rodzinny NADARZYN CUP Sekcja tenisa stołowego GLKS Nadarzyn zaprasza na turniej rodzinny NADARZYN CUP. Impreza odbędzie się 9 grudnia 2017 roku w hali Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie przy ul. Żółwińskiej 41. Początek o godzinie 10.00. Zapisy do piatku 8 grudnia do 20.00 u trenera Piotra Napiórkowskiego (tel.: 604 100 820). W wyjątkowych przypadkach zapisy pół godziny przed rozpoczęciem gier. Turniej ma charakter sportowo-rekreacyjny. Przewidziano atrakcyjne nagrody w różnych kategoriach. Celem imprezy jest integrowanie środowiska i popularyzacja naszego sportu. Serdecznie zapraszamy!