Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
13.05.2017
Milena i Mateusz mistrzami województwa kategorii SKRZAT Milena MIRECKA (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz Mateusz SAKOWICZ (KS Spójnia Warszawa) wywalczyli tytuły mistrzów województwa mazowieckiego 2017 w kategorii SKRZAT. Zawody mistrzowskie zagościły w hali OSiR Targówek w Warszawie. Turniej był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Sponsorem kategorii skrzat w sezonie 2016/2017 jest Piekarnia Nadarzyn.

11.05.2017
Kategoria SKRZAT MOZTS pozyskała sponsora PIEKARNIA NADARZYN została oficjalnym sponsorem kategorii SKRZAT Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Umowę podpisali p. Katarzyna MATYSIAK - właściciel oraz ze strony MOZTS Marek ZALEWSKI (prezes zarządu) i Paweł SZELIŃSKI (sekretarz). Obie strony mają nadzieję na kontynuację współpracy w nowym sezonie 2017/2018.

10.05.2017
Zaproszenie na Grand Prix Wiązowny, niedziela 14 maja GKTS Wiązowna zaprasza na Grand Prix Wiązowny w Tenisie Stołowym 2017. Zawody odbędą się 14 maja (niedziela) w Hali ZS-G w Wiązownie, ul. Kościelna 20. Kategorie: szkoła podstawowa, dziewczęta, gimnazjum, amator, open. Zapisy w dniu zawodów przed rozpoczęciem poszczególnych kategorii lub telefonicznie. Szczegóły na plakacie.

10.05.2017
Zaproszenie na ogólnopolski PINGLA CUP do Grodziska Bogoria Grodzisk Mazowiecki zaprasza na ogólnopolski turniej Pingla Cup 3-4 czerwca. Zawody skrzatów odbędą się na 16 obniżanych stołach. Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki a dla najlepszych zawodników nagrody. Na wszystkie dzieci będą czekać zdrowe poczęstunki, tak by dodały im również energii przy stole. Spotkania fazy finałowej będą się odbywać w warunkach w jakich występują na codzień tenisiśći Bogorii w Superlidze i Lidze Mistrzów (mecze rozegrane zostaną w polu do gry z czerwona podłogą).

09.05.2017
ZSG w Wiązownie zaprasza na turniej 13 maja ZSG w Wiązownie zaprasza na Otwarte Mistrzostwa ZSG w Wiązownie w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora Szkoły. Turnieje w trzech kategoriach (szkoła podstawowa, gimnazjum, dziewczęta) zostaną rozegrane w sobotę 13 maja, początek o godz. 10.00. Dla najlepszych przewidziano nagrody i puchary. Wpisowe: 0 zł. Kontakt - nauczyciel wf Tomasz Grzybowski, tel. 501 714 664.

07.05.2017
Miłosz Redzimski potrójnym medalistą mistrzostw Polski młodzików! Miłosz Redzimski z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki wraca z rozegranych w Krośnie (woj. podkarpackie) Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików z trzema medalami, w tym z tytułem Mistrza Polski w najbardziej prestiżowej konkurencji - grze pojedynczej. Dwa pozostałe medale to brąz w grze podwójnej w parze z Alanem Kulczyckim (GKS Gorzovia Gorzów Wlkp.) i brąz w turnieju drużynowym, który zdobył wraz z kolegami z Bogorii - Szymonem Wiśniewskim i Adamem Banasikiem.

06.05.2017
Milena i Mateusz zwycięzcami III WTK kategorii skrzat Milena MIRECKA (KS Bogoria Grodzisk Maz.) i Mateusz SAKOWICZ (KS Spójnia Warszawa) zwyciężyli w III Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym kategorii skrzat. Turniej rozegrany na warszawskim Targówku zgromadził rekordową liczbę uczestników - 18 dziewczynek i 26 chłopców, razem 44. Podczas zawodów doszło do spotkania sygnatariuszy umowy sponsoringowej kategorii skrzat, p. Katarzyny Matysiak, ze strony Piekarni Nadarzyn i ze strony MOZTS - Marka Zalewskiego (Prezesa Zarządu) i Pawła Szelińskiego (Sekretarza Zarządu). Turniej był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

06.05.2017
Dwa złota DMW kategorii kadet dla Piaseczna UKS Return Piaseczno wywalczył najważniejsze trofea Drużynowych Mistrzostw Województwa i Eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów. Złoto mistrzostw województwa i awanse do DMP wywalczyły piaseczyńskie zespoły dziewcząt i chłopców. Turniej rozegrany w hali sportowej OSiR Targówek był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

02.05.2017
Piaseczno zaprasza na 9. Grand Prix Pod koniec długiego majowego weekendu nadarzy się ostatnia okazja do zdobycia punktów w tegorocznej edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Turniej odbędzie się 6 maja i po jego zakończeniu znani będą najlepsi zawodnicy, którzy wezmą udział w czerwcowym turnieju TOP 12.

30.04.2017
Zakrzewska i Ziemkiewicz srebrnymi medalistkami Mistrzostw Polski Juniorek w grze podwójnej Para Agata Zakrzewska (SCKiS Hals Warszawa) i Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek w grze podwójnej. Zawody zakończyły sie w niedzielę 30 kwietnia w Wałbrzychu. Najlepszymi miejscami reprezentantów Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego we wszystkich pozostałych konkurencjach okazały się lokaty tuż za podium - 5-8.

27.04.2017
Puchary Starosty i Burmistrza Makowa Maz. rozdane W sobotę 22 kwietnia do powiatowej hali sportowo-widowiskowej przy LO im. Marii Curie Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim zawitali tenisiści stołowi z Budek Piaseckich, Warszawy, Olsztyna, Działdowa, Szczytna, Przasnysza, Mławy, Rochni, Ciechanowa, Sochocina, Goworowa, Czerwina, Łomży oraz wielu mniejszych miejscowości aby rywalizować o puchar Starosty i Burmistrza w tenisie stołowym. Nie lada zaskoczeniem była obecność 13-letniego zawodnika Dekorglassu Działdowo - Mateusza Rutkowskiego, który pomimo tego, że nie znalazł się na podium pokazał dużo dobrej gry i rywalizował z zawodnikami dużo starszymi od siebie jak równy z równym.

26.04.2017
Znamy mistrzów Warszawy WOM 2017 kategorii junior Trzykrotną złotą medalistką Mistrzostw Warszawy - Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji klubowej została Agata Zakrzewska (SCKiS Hals Warszawa). Triumfowała w turniejach gry pojedynczej, gry podwójnej i gry mieszanej. W deblu wraz z Agatą złoto odebrała Agnieszka Zborowska, w mikście - Piotr Jaworski (oboje Hals). Złotym medalistą gry pojedynczej i gry podwójnej juniorów został Kacper Moliński (KS Spójnia Warszawa). Złoty medal w deblu odebrał wraz z Janem Klepko (Spójnia). Zawody rozegrane na obiekcie KS Spójnia Warszawa finansowane były przez m.st. Warszawa

23.04.2017
Trzecie podium Zosi w Grand Prix Polski Żaczek Czternaścioro żaczek i żaków z Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego zagrało w III Grand Prix Polski w kategorii żak (Kwidzyn, 21-23 kwietnia 2017 r.). Najlepszy wynik uzyskała Zofia Śliwka z KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki stając na trzecim stopniu podium. Jedenasta wśród żaczek była Dorota Sass z GLKS Nadarzyn. Dziewiąte miejsce w turnieju żaków wywalczył Krzysztof Stąporek (Bogoria), dziesiąty był Kacper Weikum (SKS 40 Warszawa).

21.04.2017
Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ zaprasza na turniej Z okazji inauguracji roku Ignacego Kozielewskiego oraz jubileuszu 90-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Brwinów sekcja tenisa stołowego zaprasza w sobotę, 22 kwietnia na okolicznościowy turniej rozgrywany w trzech kategoriach: dzieci do lat 15; open; oldboy (powyżej 50 lat). Miejsce zawodów: hala sportowa przy Żwirowej 16 w Brwinowie, godzina rozpoczęcia 12.00. Wpisowe w kategori open oraz oldboy 10 PLN. Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy. Uroczystości jubileuszowe TG „Sokół” objął patronatem Starosta Powiatu Pruszkowskiego.

21.04.2017
Julia i Maciej mistrzami Warszawy 2017 Julia Więckowska (SCKiS Hals Warszawa) oraz Maciej Kubik (KSS Andromeda Warszawa) wywalczyli tytuły Mistrzów Warszawy Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji klubowej w grze pojedynczej kategorii kadet. Zawody, które gościły w hali KS Spójnia Warszawa były finansowane przez Urząd m. st. Warszawa.