Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
10.10.2016
Li XIAODONG poprowadzi szkolenie w Grodzisku Maz. KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki zaprasza na Ogólnopolskie Seminarium Trenerów Tenisa Stołowego. Szkolenie poprowadzi Li XIAODONG, profesor Akademii Sportowej w Szanghaju, który 25 lat pracował z reprezentacją Chin. Seminarium odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim od 29 do 30 października. Szczegóły na plakacie. Kontakt: Edyta Skoczeń – tel. 507 011 077, e-mail: edyta.skoczen(at)bogoriagrodzisk.pl

09.10.2016
Krzysiek i Fertikowski wygrali w I WTK w kategorii senior Paulina Krzysiek (GLKS Nadarzyn) pokonała w finale I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorek swoją koleżankę klubową Aleksandrę Dąbrowską 3:1 (11-5, 12-10, 3-11, 11-7), a w finale turnieju seniorów Paweł Fertikowski (KS Spójnia Warszawa) wygrał z Grzegorzem Janczewskim (SCKiS Hals Warszawa) 3:0 (11-8, 18-16, 11-5). Wymieniona czwórka wywalczyła awans do I Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów (28-30 X, Wieliczka). Rozegrany w Nadarzynie I WTK w kat. senior był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego.

08.10.2016
Duralak i Kachniewski wygrywają eliminacje wojewódzkie do Mini Olympic Games Daria Duralak (IKTS Broń Radom) i Kajetan Kachniewski (SP 20 Płock) wygrali wojewódzkie turnieje eliminacje do finału Mini Olympic Games. Czwórki, które awansowały z województwa mazowieckiego uzupełniają w kolejności: Julia Czubakowska i Alicja Firszt (obie SP 20 Płock) oraz Wiktoria Serafin (Broń) wśród dziewcząt i Mateusz Szczepański (SKS 40 Warszawa), Jan Adamiak (KS Spójnia Warszawa) i Michał Czubakowski (SP 20 Płock).

06.10.2016
W sobotę eliminacje wojewódzkie Mini Olympic Games Julia Czubakowska i Kajetan Kachniewski, oboje z MLUKS Nadwiślanin Płock są turniejowymi jedynkami w eliminacjach wojewódzkich do krajowego finału TTS Mini Olympic Games. Z "dwójkami" zagrają Alicja Firszt (również Nadwiślanin) i Mateusz Szczepański SKS 40 Warszawa. Zawody rozpoczną się turniejem chłopców o godz. 10.00 w sobotę w hali im. Andrzeja Grubby w Jeżewie (powiat sierpecki). Turniej jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego.

06.10.2016
W niedzielę I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii senior Pierwsze czwórki losowane do pierwszego WTK w kategorii senior w województwie mazowieckim to kolejno: Paulina Krzysiek, Aleksandra Dąbrowska, Anna Wereszczaka i Wiktoria Ziemkiewicz (wszystkie GLKS Nadarzyn) wśród kobiet i Michał Murawski, Kamil Kurowski (obaj KS Spójnia Warszawa), Grzegorz Janczewski (SCKiS Hals Warszawa) i Mikołaj Kamiński (UKS Victoria Płock) wśród mężczyzn. W Nadarzynie rywalizacja rozpocznie się turniejem seniorów o godz. 10.00. Godzinę później do stołów podejdą kobiety. Turniej jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

02.10.2016
Zmarł śp. Krzysztof Orman Dnia 30 września 2016 roku w wieku 26 lat zmarł ś.p. Krzysztof Orman. Msza święta pogrzebowa odbędzie się 4 października 2016 roku o godz. 10.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Starej Iwicznej, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na miejscowy cmentarz parafialny, o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina.

02.10.2016
Maciej Kubik drugi w I Grand Prix Polski kadetów Maciej Kubik (KSS Andromeda Warszawa) zajął drugie miejsce w rozegranym w Krakowie (30 IX - 2 X 2016 r.) I Grand Prix Polski kadetów. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z województwa mazowieckiego była Julia Więckowska z SCKiS Hals Warszawa, która zakończyła zawody na dziewiątym miejscu. Udział siedmiorga z 15 reprezentantów Mazowsza grających w I GPP Kadetek i Kadetów był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski.

01.10.2016
Zaproszenie na zimowe zgrupowanie Trenerzy Tomasz Janasek (TUS Neviges) i Karel Karasek (TJ Ostrava KST), byli reprezentanci Czech, zapraszają chętnych w wieku od sześciu do stu lat na międzynarodowe zimowe zgrupowanie (27-31 grudnia 2016 r.) w Hluku (Republika Czeska).

29.09.2016
Startuje program wsparcia dla młodych, utalentowanych sportowców! Sportowa Akademia Veolii rozpoczyna rekrutację do VIII edycji programu wsparcia młodych talentów sportowych. Celem projektu jest pomoc w rozwoju ich kariery sportowej. Beneficjenci objęci programem otrzymają nie tylko wsparcie finansowe - roczne stypendium, ale także merytoryczne – profesjonalne warsztaty w zakresie marketingu sportowego.

28.09.2016
TTC Ostrava kolejnym rywalem Bogorii w Lidze Mistrzów KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, wraz ze sponsorami, zaprasza wszystkich miłośników tenisa stołowego na mecz Ligi Mistrzów. Tym razem w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Westfala 3a grodziszczanie podejmą zespół z Czech - Table Tennis Club Ostrava. Mecz rozpocznie się w piątek 7 października o godz. 19.30.

27.09.2016
Rozgrywki ligowe czas zacząć! W pierwszy weekend października ruszają rozgrywki ligowe prowadzone przez Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego. W sezonie 2016/17 większych zmian nie ma w stosunku do poprzednich lat. W II lidze kobiet zagra 6 zespołów, w II i III lidze mężczyzn - po 12 drużyn, dwie grupy czwartej ligi liczą razem 24 ekipy. Zwiększeniu do 24 (w poprzednim sezonie 17) uległa liczba zespołów w dwóch grupach V ligi. Rośnie zatem zainteresowanie rozgrywkami drużynowymi na Mazowszu. W sezonie 2016/17 będziemy emocjonować się rozgrywkami, w których udział bierze aż 78 ekip!

27.09.2016
Drugi turniej Grand Prix Piaseczna Dziewiętnasta edycja rozgrywanego w Piasecznie turnieju tenisa stołowego ma być przełomowa i przynieść wiele radości biorącym udział zawodnikom. W turnieju, w którym udział może wziąć udział niemal każdy (od dzieci po profesjonalistów) nie zabraknie atrakcji. Organizatorzy zapraszają w sobotę już na drugi turniej nowego cyklu.

25.09.2016
Czubakowska i Redzimski na podium I Grand Prix Polski Julia Czubakowska (MLUKS Nadwiślanin Płock) i Miłosz Redzimski (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) stanęli na najniższych stopniach podium I Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików. W Jarosławiu (woj. podkarpackie), gdzie odbyły się zawody, zagrało aż 25 zawodniczek i zawodników z Mazowsza, z których tylko sześcioro nie przebiło się z turnieju eliminacyjnego do turnieju grupowego. Wyjazd "limitowców" i czwórki, która zakwalifikowała się do turnieju bezpośrednio z mazowieckich eliminacji, uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

23.09.2016
Medale Mistrzostw Warszawy w kategorii junior rozdane Agata Zakrzewska (SCKiS Hals Warszawa) oraz Kacper Moliński (KS Spójnia Warszawa) w grze pojedynczej, Agata Zakrzewska i Paulina Sztuka (Hals) oraz Kacper Moliński i Jan Klepko (Spójnia) w grze podwójnej i Agata Zakrzewska z Łukaszem Jamorskim (Hals) w grze mieszanej (mikście) zostali mistrzami Warszawy 2016 w kategorii junior. Turniej mistrzowski odbył się w hali KS Spójnia Warszawa. Projekt - Warszawską Olimpiadę Młodzieży w relacji klubowej, w ramach której przeprowadzono zawody, współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

22.09.2016
TURNIEJ TOYOTY C-HR. PULA NAGRÓD 3000 ZŁ Białostocki dealer toyoty i zarazem sponsor naszego klubu - firma Toyota Białystok, przygotował dla zawodników i kibiców UKS Dojlidy nie lada niespodziankę. Otóż 1 października 2016 - w dniu inauguracji Superligi w Białymstoku odbędzie się turniej, gdzie uwaga... pula nagród wyniesie 3.000 zł! Dodatkowo za 1 miejsce w kategorii Amator zwycięzca dostanie na weekend zatankowany do pełna samochód Toyota!