Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
27.12.2016
Konkurs na współorganizację zawodów w 2017 roku Decyzją nr 36/2016 Prezes Zarządu MOZTS ogłosił konkurs na współorganizację zawodów z terminami w pierwszym półroczu 2017 roku. Oferty można składać drogą elektroniczną na adres mzts@mzts.pl do 13 stycznia (w przypadku zawodów z lutowym terminem) i do 20 stycznia w przypadku pozostałych zawodów. Oferenci wraz z wypełnioną ankietą powinni złożyć propozycję finansowania zawodów oraz listę turniejów, którymi są zainteresowani. Decyzje o wyborze współorganizatorów zawodów z terminami od 1 marca do 30 czerwca 2017 roku podejmie Zarząd MOZTS, który zbierze się w ostatnim tygodniu stycznia. Współorganizatorzy zawodów z terminami w lutym zostaną wytypowani w przyspieszonym trybie decyzją Prezesa Zarządu. Zapraszamy do składania ofert!

21.12.2016
Mazowszanin wygrywa w Kraśniku Jedyny reprezentant Mazowsza okazał się najlepszy w kategorii kadet I Ogólnopolskiego Świątecznego Turnieju Tenisa Stołowego Kraśnik 2016. Wojciech Gabler (KSS Andromeda Warszawa) w finale turnieju kadetów pokonał Jakuba Chmielowskiego (MLKS Nurt Przemyśl). W półfinale wygrał z wyżej notowanym Bartoszem Kowalczykiem (MKS Lewart AGS Lubartów). Puchar za zwycięstwo warszawianin odebrał od wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego. W dwudniowym turnieju w trzech kategoriach wiekowych (żak, młodzik, kadet) rywalizowało ponad 200 uczestników.

21.12.2016
Rower dla uczestnika turnieju w Józefowie Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie oraz Integracyjny Klub Rozwoju Tenisa Stołowego w Józefowie zapraszają w piątek 30 grudnia na Turniej Tenisa Stołowego. Kategorie: żacy - rocznik 2006 i młodsi, gimnazjaliści - rocznik 2001 i młodsi, amator- nie grający w rozgrywkach ligowych, deble open (20 zł wpisowego od pary deblowej). Organizatorzy zapewniają dla trzech najlepszych zawodników/par medale i nagrody, a dla każdego uczestnika upominek. O 19.15 ma być rozlosowany rower wartości tysiąca zł.

20.12.2016
ATS Białystok zaprasza na międzynarodowy turniej Akademia Tenisa Stołowego Białystok zaprasza wszystkich sympatyków tenisa stołowego do udziału w I Międzynarodowym Turniej Tenisa stołowego w Białymstoku - Badders Białystok Cup. Zawody w kategoriach: open kobiet i mężczyzn, junior i juniorka, amatorzy, dzieci rozegrane zostaną w dniach 22-23 grudnia 2016 r. Za udział w turnieju organizatorzy nie pobierają wpisowego. Zgłoszenia do 22.12.2016 r. na adres atsbialystok@gmail.com lub telefonicznie: 533448096, 796760303.

20.12.2016
Drużynowy Puchar Polski na szczeblu MOZTS Rozgrywki Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego zainaugurował mecz ULKS Vis Wiskitki - UKS Wkra Sochocin. Zakończył finał w dniu 15 lutego 2017 r. pomiędzy stołecznymi zespołami SCKiS Hals i KS Spójnia. Górą, tak jak w tabeli I ligi mężczyzn, gdzie występują oba kluby, była Spójnia. Do rywalizacji kobiet zgłosił się tylko jeden zespół - MLUKS Nadwiślanin Płock i płocczanki zagrają od razu w półfinałach strefowych.

18.12.2016
Kusińska i Folwarski na podium Grand Prix Polski w kat. Senior Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn) i Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce) stanęli na najniższych stopniach podium, rozegranego w Zawierciu (woj. śląskie) II Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów. Niewiele do podium zabrakło Paulinie Krzysiek (Nadarzyn, m-ce 5-6.). Lokatę w przedziale 9-12. zajął Paweł Fertikowski (KS Spójnia Warszawa).

17.12.2016
Dorota i Kacper wygrywają w II WTK w kategorii żak Dorota Sass (GLKS Nadarzyn) i Kacper Weikum (SKS 40 Warszawa) wygrali w II Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Żaczek i Żaków. Najmłodszą kategorię wiekową, która może powalczyć o krajowe tytuły mistrzowskie gościła hala sportowa Fundacji Primus na warszawskim Ursynowie. Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

15.12.2016
Przekazali pieniądze dla chorych dzieci - Zebraliśmy i przekazaliśmy siedemset złotych na chore dzieci z Józefowa w ramach akcji Gwiazdobranie i Dawanie - nie kryje zadowolenia z udanej akcji Paweł Chułerański z IKRTS Józefów, klubu, który w weekend był organizatorem charytatywnego turnieju.

15.12.2016
W sobotę II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii żak Dorota Sass (GLKS Nadarzyn) i Kacper Weikum (SKS 40 Warszawa) są najwyżej rozstawionymi do losowania uczestnikami II Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Żaczek i Żaków. Zawody w tej kategorii wiekowej rozpoczną się w sobotę o godz. 10.00 w hali sportowej Fundacji Primus przy ul. Zoltana Balo 1 na warszawskim Ursynowie. Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

13.12.2016
Wiktoria i Wojtek najlepsi w II WOM w kategorii młodzik Finał turnieju młodziczek II cyklu Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji klubowej okazał się powtórką z I cyklu. Wiktoria Szulc pokonała w nim Aleksandrę Krajewską (obie SCKiS Hals Warszawa). W finale młodzików spotkali się bracia Grabarscy - Wojciech i Szymon z UKS Lupus Kabaty. Po czterech setach zwycięski z rodzinnej potyczki wyszedł Wojtek. W małych finałach triumfowali Jan Adamiak (KS Spójnia Warszawa) i Agata Petrykowska (UKS Bielany 273 Warszawa). Turniej rozegrany w hali KS Spójnia Warszawa był współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

12.12.2016
Mazowszanki najlepsze w finale Z SKS-u do AZS-u Reprezentantki AZS Warszawa nie dały szans rywalkom w finale rozgrywek Z SKS-u do AZS-u w tenisie stołowym. W turnieju na obiektach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pierwsza była Anna Wereszczaka, grająca w GLKS Nadarzyn, druga - Barbara Płaskonka (UKS Lupus Kabaty Warszawa). Najlepszym zawodnikiem z Mazowsza, okazał się piąty w klasyfikacji końcowej Michał Gaszyński (Lupus). Turniej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych poprzedziły eliminacje w czterech ośrodkach akademickich.

12.12.2016
Bogoria: Najważniejsze starcie jesieni! Już w czwartek 15 grudnia o godzinie 19 Bogoria zagra w bezpośrednim pojedynku z francuskim G.V. Hennebont o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Po pięciu spotkaniach grupy C oba zespoły mają taką samą liczbę punktów i właśnie pojedynek w Grodzisku Mazowiecki zadecyduje kto uplasuje się na drugiej pozycji tuż za plecami niemieckiego FC Saarbrucken TT i zagra w ćwierćfinałach. W poprzedniej kolejce zawodnicy Bogorii sprawili kibicom miłą niespodziankę pokonując faworyzowaną ekipę z Niemiec i dając sobie realne szanse na awans do najlepszej ósemki drużyn Starego Kontynentu.

12.12.2016
Kategoria młodzik na starcie II cyklu WOM w relacji klubowej Jan Adamiak (KS Spójnia Warszawa) i Wiktoria Szulc (SCKiS Hals Warszawa), zwycięzcy turnieju I cyklu Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, są najwyżej rozstawionymi w losowaniu turnieju drugiego cyklu. Nie brakuje też zawodniczek i zawodników, którzy zajęli kolejne miejsca podczas pierwszych zawodów. We wtorek w hali KS Spójnia będzie okazja do rewanżu. Początek turnieju II cyklu WOM w relacji klubowej o godz. 16.15. Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

10.12.2016
Sześćdziesiąty Finał już za nami! Już po raz 60. młodzi adepci zagrali dla redaktora Janusza Strzałkowskiego finał Mazowieckiego Turnieju Tenisa Stołowego. Tradycyjnie nie obyło się bez kilku niespodziewanych rozstrzygnięć. W jubileuszowym Memoriale zwyciężyli: Kinga Teodorczuk (SP Mordy), Julia Czubakowska (MLUKS Nadwiślanin Płock), Aleksandra Paruszewska (ULKS Tęcza Budki Piaseckie), Kacper Weikum (SKS 40 Warszawa), Jakub Brzezik (UKS Return Piaseczno) i Kacper Moliński (KS Spójnia Warszawa). Najmłodszymi uczestnikami okazali się Katarzyna Rajkowska (SLKS Olimpijczyk Jeżewo) i Bartosz Szatkowski (GUKS Orzeł Siedlin). Turniej rozegrany w Wyszogrodzie był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

09.12.2016
W sobotę Ogólnopolskie Grand Prix Turniejów Rodzinnych W sobotę, 10 grudnia w hali sportowej przy ul. Króla Maciusia 5 w Warszawie odbędzie się druga edycja Grand Prix Turniejów Rodzinnych w tenisie stołowym. Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach wiekowych. Do udziału w turnieju zaprasza organizator - Stowarzyszenie SCKiS Hals Warszawa.