Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
24.11.2016
W Gąbinie (powiat płocki) I Otwarte Mistrzostwa Zachodniego Mazowsza, 3 grudnia Samorząd Województwa Mazowieckiego i MUKS Gabin zapraszają na "I Otwarte Mistrzostwa Zachodniego Mazowsza w Tenisie Stołowym". Turniej odbędzie się w Gąbinie (powiat płocki) w sobotę 3 grudnia. Przewidziano rywalizację w czterech kategoriach, pierwsze dwie (młodzik i młodzież) rozpoczną zawody o godz. 10.00. Zgłoszenia od 9.00 w dniu turnieju lub pod nr. tel. 666-817-888.

23.11.2016
Zaproszenie na Edkar Grand Prix Olecka - niedziela, 27 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie) i MLKS Czarni Olecko zapraszają do udziału w EDKAR Grand Prix Olecka 2016/2017 w tenisie stołoweym. Zawody składają sie z czterech rund rozgrywanych do marca 2017 r w Olecku. Przewidziano rozgrywki w ośmiu kategoriach - od żaków po weteranów powyżej 60 roku życia, w tym w kategorii open i osób niepełnosprawnych. Pierwsza runda już w najbliższą niedzielę, 27 listopada.

22.11.2016
Katarzyna i Robert wygrywają I cykl WOM w kat. junior młodszy Katarzyna Trochimiuk (KS Spójnia Warszawa) i Robert Czernecki (KSS Andromeda Warszawa) wygrali I cykl Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w kat. junior młodszy (kadet) w tenisie stołowym w relacji klubowej. Na podium zawodów zmieścili się kolejno Patrycja Puchalska (SCKiS Hals Warszawa) i Olga Koszowska (UKS Bielany 273 Warszawa) oraz Wojciech Gabler (Andromeda) i Piotr Kucharczyk (Spójnia). Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

22.11.2016
Zaproszenie na konferencję: Gry i zabawy pingpongowe na lekcji wf Polski Związek Tenisa Stołowego we współpracy z Coaching Sport zaprasza nauczycieli, instruktorów i trenerów na konferencję metodyczno-szkoleniową pn. Gry i zabawy pingpongowe na lekcji wf, która odbędzie się 1 grudnia w Warszawie. Szczegóły na www.coachingsport.pl

22.11.2016
Z SKS-u do AZS-u, eliminacje rejonu Warszawa, 26 listopada Już w najbliższą sobotę na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędą się eliminacje do finału zawodów "Z SKS-u do AZS-u" w tenisie stołowym. Wydarzenie jest adresowane do sportowej społeczności szkół średnich. Zgłoszenia należy przesłąć na adres e-mail rafal.jachimiak@azs.pl do czwartku, 24 listopada.

21.11.2016
Turniej w Hawajskiej już w sobotę Amatorski Turniej Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów odbędzie się już w najbliższą sobotę w hali sportowej HAWAJSKA przy ulicy Dereniowej 48 w Warszawie. Start zawodów o godz. 9.00. Zapisy i informacje: Dział Organizacji Imprez UCSiR, ul. Pileckiego 122, tel. 22 334 6222, e-mail: imprezy@ucsir.pl, www.ucsir.pl

21.11.2016
Solec Kujawski zaprasza na Mistrzostwa Polski w Ping Pongu Po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w Ping Pongu będą rozgrywane w województwie kujawsko-pomorskim. Zawody, które zagoszczą w Solcu Kujawskim (26.11-27.11) będą eliminacjami do Mistrzostw Świata, które odbędą się w styczniu 2017 roku w Londynie. Pula nagród turnieju mistrzowskiego wynosi 5 tys. zł.

21.11.2016
Startuje nowa edycja Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w kat. junior młodszy Dwoje zawodników KS Spójnia Warszawa - gospodarza imprezy znalazło się na górze list startowych I Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior młodszy. Listę dziewczat otwiera Katarzyna Trochimiuk, a chłopców Piotr Kucharczyk. Zawody rozpoczynają się we wtorek o godz. 16.15 w hali Spójni przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2. Decyzją sędzi głównej dziewczęta rozegrają turniej systemem każdy z każdym, a chłopcy zagrają turniej pucharowy z grami o 3 miejsce z tyłu. Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

20.11.2016
Krzysiek i Janczewski triumfują w II WTK w kategorii senior Paulina Krzysiek (GLKS Nadarzyn) i Grzegorz Janczewski (SCKiS Hals Warszawa) zajęli pierwsze miejsca w II WTK Seniorek i Seniorów rozegranym w Nadarzynie. W finałach pokonali odpowiednio Wiktorię Ziemkiewicz (Nadarzyn) i Artura Kalitę (IKTS Broń Radom). Projekt współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

19.11.2016
Aleksandra i Kacper wygrywają II WTK Juniorek i Juniorów Gry finałowe II WTK w kategorii junior okazały się wewnętrzną sprawą dwóch klubów. W finale dziewcząt Aleksandra Paruszewska pokonała 3:2 swoją koleżankę klubową z ULKS Tęcza Budki Piaseckie, Aleksandrę Wojtczak, a w finale chłopców Kacper Moliński wygrał 3:1 z Łukaszem Sokołowskim (obaj KS Spójnia Warszawa). Projekt współfinansuje Urząd Marszałkowski.

18.11.2016
W wojewódzkim finale DTU kluby podzieliły się awansami Zespoły SLKS Olimpijczyk Jeżewo w grupie młodszej dziewcząt, SP NR 20 Płock w grupie starszej dziewcząt oraz GUKS Orzeł Siedlin w grupie młodszej chłopców i UKS Lupus Kabaty Warszawa w grupie starszej chłopców wygrały Finał Wojewódzki Drużynowego Turnieju Uczniowskiego i awansowały do finału ogólnopolskiego DTU. Uczestników gościła sala gimnastyczna im. Andrzeja Grubby w Jeżewie. Turniej współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

17.11.2016
W weekend II WTK w kategorii junior i w kategorii senior Już drugą serię eliminacji do mistrzostw Polski rozegrają w sobotę i niedzielę zawodniczki i zawodnicy rywalizujący w kategorii junior i senior. Do sobotniego turnieju juniorek i juniorów zgłosiło się 63 uczestników. Najwyżej rozstawionymi do losowania okazali się Paulina Draniak i Adrian Majchrzak (oboje GLKS Nadarzyn). Udziałem w rywalizacji w kategorii senior zainteresowanych okazało się 57 zawodniczek i zawodników. Najwyżej rozstawionymi do losowania są Paulina Krzysiek (Nadarzyn) oraz Maciej Brodzki (SCKiS Hals Warszawa) i niestowarzyszony Filip Szymański, który w Nadarzynie zagra niemal prosto z turnieju ITTF World Tour Swedish Open. Zawody są współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

16.11.2016
Wiktoria i Janek najlepsi w I WOM w kategorii młodzik Wiktoria Szulc (SCKiS Hals Warszawa) i Jan Adamiak (KS Spójnia Warszawa) wygrali I Warszawską Olimpiadę Młodzieży w relacji klubowej tenisa stołowego w kategorii młodzik. Kolejne miejsca zajęli Agnieszka Szymańska (UKS Bielany 273 Warszawa) i Aleksandra Krajewska (Hals) wśród dziewcząt i Szymon Grabarski oraz Wojciech Grabarski (obaj UKS Lupus Kabaty) wśród chłopców. W zawodach uczestniczyło 39 dzieci. Turniej, który odbył się w hali KS Spójnia Warszawa współfinansowało miasto stołeczne Warszawa.

16.11.2016
W piątek Finał Mazowiecki Drużynowego Turnieju Uczniowskiego MLUKS Nadwiślanin Płock w dwóch turniejach, GUKS Orzeł Siedlin i gospodarze zawodów SLKS Olimpiczyk Jeżewo to najwyżej rozstawione zespoły tegorocznego Finału Mazowieckiego Drużynowego Turnieju Uczniowskiego. Zawody rozpoczną się w piątek o godz. 10.00 w sali gimnastycznej im. Andrzeja Grubby w Jeżewie k. Sierpca. Projekt współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

14.11.2016
Turniej tenisa stołowego w Józefowie, 19 listopada Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie i Integracyjny Klub Rozwoju Tenisa Stołowego w Józefowie zapraszają na turniej tenisa stołowego, który odbędzie się w sobotę 19 listopada w Józefowie (hala ICSiR, ul. Długa 44 - obok basenu). Rozgrywki w kategoriach: Młodzicy - rocznik 2004 i młodsi (godz. 10.00), Amator - nie grający nigdy w rozgrywkach ligowych (godz. 10.00), Gimnazjaliści - rocznik 2001 i młodsi (godz. 12.00), Weterani - 1977 i starsi (13.00), Open (15.00). Dla trzech najlepszych zawodników medale i nagrody rzeczowe. Wpisowe 15 zł. Turniej jest współfinansowany w ramach zadania publicznego Miasta Józefowa pod tytułem: „Rozwój tenisa stołowego w Józefowie.”