Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego

Aktualności

Bieżące informacje na temat drużyn i zawodników z województwa mazowieckiego
06.10.2016
W niedzielę I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii senior Pierwsze czwórki losowane do pierwszego WTK w kategorii senior w województwie mazowieckim to kolejno: Paulina Krzysiek, Aleksandra Dąbrowska, Anna Wereszczaka i Wiktoria Ziemkiewicz (wszystkie GLKS Nadarzyn) wśród kobiet i Michał Murawski, Kamil Kurowski (obaj KS Spójnia Warszawa), Grzegorz Janczewski (SCKiS Hals Warszawa) i Mikołaj Kamiński (UKS Victoria Płock) wśród mężczyzn. W Nadarzynie rywalizacja rozpocznie się turniejem seniorów o godz. 10.00. Godzinę później do stołów podejdą kobiety. Turniej jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

02.10.2016
Zmarł śp. Krzysztof Orman Dnia 30 września 2016 roku w wieku 26 lat zmarł ś.p. Krzysztof Orman. Msza święta pogrzebowa odbędzie się 4 października 2016 roku o godz. 10.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Starej Iwicznej, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na miejscowy cmentarz parafialny, o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina.

02.10.2016
Maciej Kubik drugi w I Grand Prix Polski kadetów Maciej Kubik (KSS Andromeda Warszawa) zajął drugie miejsce w rozegranym w Krakowie (30 IX - 2 X 2016 r.) I Grand Prix Polski kadetów. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z województwa mazowieckiego była Julia Więckowska z SCKiS Hals Warszawa, która zakończyła zawody na dziewiątym miejscu. Udział siedmiorga z 15 reprezentantów Mazowsza grających w I GPP Kadetek i Kadetów był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski.

01.10.2016
Zaproszenie na zimowe zgrupowanie Trenerzy Tomasz Janasek (TUS Neviges) i Karel Karasek (TJ Ostrava KST), byli reprezentanci Czech, zapraszają chętnych w wieku od sześciu do stu lat na międzynarodowe zimowe zgrupowanie (27-31 grudnia 2016 r.) w Hluku (Republika Czeska).

29.09.2016
Startuje program wsparcia dla młodych, utalentowanych sportowców! Sportowa Akademia Veolii rozpoczyna rekrutację do VIII edycji programu wsparcia młodych talentów sportowych. Celem projektu jest pomoc w rozwoju ich kariery sportowej. Beneficjenci objęci programem otrzymają nie tylko wsparcie finansowe - roczne stypendium, ale także merytoryczne – profesjonalne warsztaty w zakresie marketingu sportowego.

28.09.2016
TTC Ostrava kolejnym rywalem Bogorii w Lidze Mistrzów KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, wraz ze sponsorami, zaprasza wszystkich miłośników tenisa stołowego na mecz Ligi Mistrzów. Tym razem w Grodziskiej Hali Sportowej przy ul. Westfala 3a grodziszczanie podejmą zespół z Czech - Table Tennis Club Ostrava. Mecz rozpocznie się w piątek 7 października o godz. 19.30.

27.09.2016
Rozgrywki ligowe czas zacząć! W pierwszy weekend października ruszają rozgrywki ligowe prowadzone przez Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego. W sezonie 2016/17 większych zmian nie ma w stosunku do poprzednich lat. W II lidze kobiet zagra 6 zespołów, w II i III lidze mężczyzn - po 12 drużyn, dwie grupy czwartej ligi liczą razem 24 ekipy. Zwiększeniu do 24 (w poprzednim sezonie 17) uległa liczba zespołów w dwóch grupach V ligi. Rośnie zatem zainteresowanie rozgrywkami drużynowymi na Mazowszu. W sezonie 2016/17 będziemy emocjonować się rozgrywkami, w których udział bierze aż 78 ekip!

27.09.2016
Drugi turniej Grand Prix Piaseczna Dziewiętnasta edycja rozgrywanego w Piasecznie turnieju tenisa stołowego ma być przełomowa i przynieść wiele radości biorącym udział zawodnikom. W turnieju, w którym udział może wziąć udział niemal każdy (od dzieci po profesjonalistów) nie zabraknie atrakcji. Organizatorzy zapraszają w sobotę już na drugi turniej nowego cyklu.

25.09.2016
Czubakowska i Redzimski na podium I Grand Prix Polski Julia Czubakowska (MLUKS Nadwiślanin Płock) i Miłosz Redzimski (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) stanęli na najniższych stopniach podium I Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików. W Jarosławiu (woj. podkarpackie), gdzie odbyły się zawody, zagrało aż 25 zawodniczek i zawodników z Mazowsza, z których tylko sześcioro nie przebiło się z turnieju eliminacyjnego do turnieju grupowego. Wyjazd "limitowców" i czwórki, która zakwalifikowała się do turnieju bezpośrednio z mazowieckich eliminacji, uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

23.09.2016
Medale Mistrzostw Warszawy w kategorii junior rozdane Agata Zakrzewska (SCKiS Hals Warszawa) oraz Kacper Moliński (KS Spójnia Warszawa) w grze pojedynczej, Agata Zakrzewska i Paulina Sztuka (Hals) oraz Kacper Moliński i Jan Klepko (Spójnia) w grze podwójnej i Agata Zakrzewska z Łukaszem Jamorskim (Hals) w grze mieszanej (mikście) zostali mistrzami Warszawy 2016 w kategorii junior. Turniej mistrzowski odbył się w hali KS Spójnia Warszawa. Projekt - Warszawską Olimpiadę Młodzieży w relacji klubowej, w ramach której przeprowadzono zawody, współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

22.09.2016
TURNIEJ TOYOTY C-HR. PULA NAGRÓD 3000 ZŁ Białostocki dealer toyoty i zarazem sponsor naszego klubu - firma Toyota Białystok, przygotował dla zawodników i kibiców UKS Dojlidy nie lada niespodziankę. Otóż 1 października 2016 - w dniu inauguracji Superligi w Białymstoku odbędzie się turniej, gdzie uwaga... pula nagród wyniesie 3.000 zł! Dodatkowo za 1 miejsce w kategorii Amator zwycięzca dostanie na weekend zatankowany do pełna samochód Toyota!

22.09.2016
#Ping-Pongowy Nowy Świat 2016 LOTTO Superliga – organizator plenerowej akcji #Ping-Pongowy Nowy Świat 2016 - serdecznie zaprasza Kluby Tenisa Stołowego do aktywnego udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 24-25 września 2016, godz. 11.00 – 19.00 oraz 1-2 października 2016, godz. 10.00 – 19.00

22.09.2016
Mistrzostwa Warszawy w kategorii junior czas zacząć Agata Zakrzewska (SCKiS Hals Warszawa) i Kacper Moliński (KS Spójnia Warszawa) byli najwyżej rozstawieni do losowania turniejów Mistrzostw Warszawy w grze pojedynczej w kategorii junior. Zawody rozpoczną się w piątek, 23 września o godz. 16.15 w hali KS Spójnia przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 2. Rywalizacja toczyć się będzie także w grze podwójnej dziewcząt i chłopców oraz w mikście (zapisy na miejscu). Projekt jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

20.09.2016
Trwa druga edycja programu stypendialnego Funduszu Natalii Partyki Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią Biedronka uruchomił drugą edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się z trudnościami w rozwoju kariery. Ten wyjątkowy program wspiera młodych, utalentowanych ludzi, którzy szukają dofinansowania treningów lub startu w zawodach. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

18.09.2016
Draniak i Kubik zwycięzcami I WTK w kategorii junior Paulina Draniak (GLKS Nadarzyn) wśród dziewcząt i Maciek Kubik (KKS Andromeda Warszawa) wśród chłopców okazali się najlepsi w I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym do mistrzostw Polski juniorów. Miejsca na liście startowej I Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów wywalczyli także Aleksandra Paruszewska (ULKS Tęcza Budki Piaseckie) i Adrian Majchrzak (Nadarzyn).